ma operez maine de apendicita (lichid in abdomen)mi-e frica!

30-07-2008
2ank
Nu este medic/terapeut
2ank
am21 ani si de cateva luni bune nu ma simt bine, am slabit cam 6 kg in 3 luni, nu am pofta de mancare, am arsuri in burta, imi este greata tot timpu, obosesc repede (pot sa spun ca ma trezesc obosita) mi-am facut analizele si nu mi-a iesit nimic neobisnuit, sunt chiar sanatoasa...ieri ne mai rezistand sotu meu sa auda ca mi greata, ma doare burta,..., m-a dus la spital la un internist, , am uitat sa va zic ca acum 2 luni am fost diacnosticata de un medic ginecolog din oradea de chist, ei bine aici m-a trimis la ginecolog(precizez ca locuiesc in austria deja de 2 ani si aici am fost la medic ieri).dupa ce s-a uitat cu nu stiu ce camera inauntru(nu era ecograf ce o camera pe care chiar a bagat-o inauntru ) acesta a zis ca nu am nimic si spunandu-i eu ca ma doare cand am contact sexual ma trimite iarasi la internist pt ami face o spalatura a intestinului gros pt ca a crezut ca dun cauza constipatiei(am scaun doar la 3, 4 zile)acesta inainte de a ma chinui ma trimite la ecograf abdominal banuind ca e apendicita, sincer m-am speriat de groaza cand am vazut-o pe doctorita acea asaasa ingrozita, nu se vedea aproape nimic la ecograf, si dupa ce a chemat inca vreo 3 doctori s-a linistit putin,.nu se vedea prea multe(aproape nimic) din cauza ca am ceva lichid in abdomen, ei bine am fost diacnosticata cu apendicit cronica, ei sustin ca mi s-ar fi spart apendicita si ca am avut noroc ca nu s-a perforat(nu am puroi, infectie in abdomen) si trebuie sa ma operez, E GRAV?VA rog sa imi raspunda un medic, ok stiu ca toata lumea va zice ca e o operatie de rutina si ca nu sunt o sa fie nici o problema, dar de ce ma tem eca nu cumva sa fie de la altceva lichidu si sa nu rezolve nimic operatia si sa am mai departe aceasi problema..maine ma internez si ma opereaza.va rog urgent
1 comentarii
0
22-12-2008, ora 22:47
spiruet
Nu este medic/terapeut
spiruet
buna 2ank,

cum esti acum?

eu m-am intors de la spital unde prietena mea e internata cu un tablou asemanator celui descris de tine. maine dim o opereaza.

povesteste-mi cum a fost dupa operatie. sper ca esti bine acum :)

Bo
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul