in urma cu 4 ani am fost diagnosticata cu lupus ADN 396 si artrita la maini | Forumul Medical ROmedic

in urma cu 4 ani am fost diagnosticata cu lupus ADN 396 si artrita la maini

26-04-2009
floryl
Nu este medic/terapeut
floryl
am 39 ani si sunt din suceava in urma cu 4 ani am fost diagnosticata cu lupus ADN 396 si artrita la maini. am urmat tratam cu medrol, plaqenil si imuran un timp a fost bine medicul intrerupandu-mi tratam dar acum se pare ca am luat-o de la capat. daca stau 30 min pe sacun sau pe pat cand ma ridic abia pot merge genunchii parca nu sant ai mei, laba piciorului este blocata, iar mainile amortite si nu pot strange pumnul. sunt foarte ingrijorata am 2 copii unul de 15 ani si celalalt de 9 ani, fac servici, m-am inscris si la ID Suceava si ma gandesc daca mai pot merge pana la capat. sunt optimista in felul meu dar cateodata sunt ingrijorata. Umerii ma dor si ei, redoarea matinala fiind de durata, la ultima vizita medicul a afirmat ca n-ar fi lupus (trebuie sa indeplinesti niste criterii) dar orice ar fi ma rog lui Dumnezeu sa ia toata suferinta mea si a tuturor celor ce o au si sa o duca undeva departe sa nu se mai intoarca, as vrea sa cititi mesajul meu si sa va dati o parere, am auzit ca este in curs de cercetare in america un medicament pentru PR, LUPUS.oare sa fie adevarat? ce n-am da sa fie adevarat si sa ne fie si de folos, sanatate celor ce sufera la fel ca mine. DOAMNE AJUTA. FLORY
1 comentarii
0
30-05-2009, ora 01:35
meletia
Nu este medic/terapeut
meletia
Buna seara silviu_m74, sunt diagnosticata de 9 ani cu LES cu afectare vasculara si cerebrala. Am facut doua accidente vasculare si un cerebral ischemic. Boala are lungi perioade de remisie, dar si atacuri extrem de agresive.La ultimul control celulele lupice au iesit "intens pozitiv". Ma intereseaza mult sa aflu despre medicamente nou aparute, pentru ca suport din ce in ce mai greu efectele secundare ale medrolului.,. Astept cu incredere un raspuns si multumesc anticipat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.