luna de luna durere-gat-febra

11-02-2012
divaalina
Nu este medic/terapeut
divaalina
Buna ziua, am o intrebare la care sper din tot sufletul sa si primesc un raspuns, de la varsta de 10 ani luna de luna si cand spun asta nu exagerez amigdalitele mele se inflameaza lucru ce imi da mari dureri de cap se manifesta si foarte ciudat in sensul ca in prima zii ma doar foarte tare gatul abia mai pot inghitii apa, de mancare nici nu pomenesc, urmand ca in restul zilelor 7 sa devina din ce in ce mai rau febra, frisoane, durere in tot corpul, ameteli, lipsa poftei de mancare etc. spuneti-mi ce anume trebuie sa fac mentionez de asemenea ca medicul de familie in afara de KLABAX SI ZINNAT altceva nu stie sa imi dea ( AM FOST SI LA UN ORL mi s-a luat o prba din gat rezultatul fiind o bacterie pe care sincer nici nu mai stiu cum se numea).Va rog din suflet sa ma ajutati nu mai rezist luna de luna cu ace4leasi simptome
2 comentarii
0
11-02-2012, ora 22:23
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
problema e mult mai simpla
tebuie sa faci o interventie chirurgicala pe amigdale
sau le scoti clasic sau le micsorezi in volum cu radiofrecventa, laser. decide medicul ORL.. din clinica !!!( depinde de dotarea clinicii )
poti sa faci cateva poze cu amigdalele si sa pe atasezi pe adresa mea pe hotmail
0
12-02-2012, ora 15:43
divaalina
Nu este medic/terapeut
divaalina
Buna ziua multumesc mult pentru solutia data la asta ma gandeam si eu si dc se mai poate sa imi spuneti dupa parerea dumneavoastra care este CAUZA ???? rece nu beau bauturi accidulate nu beau inghetata foarteeeeeee rar se poate sa fie de la PRAF??? imediat cum dau de praf stranut de 2 ori consecutiv si stiu clar ca incep problemele cu gatul VA MULTUMESC ANTICIPAT
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.