lovitura la laba piciorului

19-03-2011
windows2000
Nu este medic/terapeut
windows2000
buna ziua m-am dezechilibrat acum 2 zile si mi-am lovit laba piciorului drept in lateral jos si sa umflat putin dar fara sa doara tare am stat o zi la munca fara sa ma doara doar cand calcam mai tare pe picior apoi am petrecut o zi ascasa in repaus observand ca se retrage umflatura si imi apare in partea laterala jos a piciorului asa langa talpa pe xterior o vanataie caree noaptea cand nu imi misc deloc piciorul se retrage total si reapare doar cand calc mai mult pe el, nu e umflat decat foarte putin nu ma doare pot calca pe el si imi sustine greutatea dar e putin vanat in zona gleznei si asta ma ingrijoreaza poate fi de la vasele de sange afectate de lovitura mentionez ca atunci cand l-am lovit la inceput a fost o mica umflatura cat u varf de deget.
va rog sa ma ajutati
2 comentarii
0
20-03-2011, ora 22:27
Olgutzas
Nu este medic/terapeut
Olgutzas
da, se poate sa fie de la vasele de sange, mergi la medic pt a vedea mai exact ce este.
0
21-03-2011, ora 16:44
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna ziua!
In cazul unei entorse sau fracturi se rup si anumite vase de sange, ceea ce produce hematomul post-traumatic.
Aveti nevoie de un consult clinic atent si competent, iar pana atunci este bine de evitat total sprijinul pe mebrul afectat.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Glezna si Picior
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.