lovitura cap

30-08-2015
Maria, T
Nu este medic/terapeut
Maria, T
Buna seara, ieri am cauzat o lovitura la 3 degete deasupra fruntii, ( incerc sa explic zona exacta), m am ridicat si m am lovit cu capul de un blat din ceramica.
lovitura a fost puternica, intrucat am avut dureri toata ziua, am avut ameteli si o durere a sinusurilor, ca si cand le as avea infundate.
Mi am pus gheata si ceva rece mai toata ziua, si am luat nurofen de 200 la 6 ore. Azi lovitura in sine ma doare daca ating si simt parca e turtit, nu imi dau seama daca mi
s a umflat, lovitura a fost in lungime, nu am inca un cucui si nici nu a sangerat.
Presiunea in sinusuri inca exista si cateodata o usoara ameteala, insa mi e teama sa nu mi se fisurat ceva pe dedesuntul cutiei craniene, sunt speriata. Ma aflu in afara tarii si as vrea sa mi spuneti daca dupa aceste simtome credeti ca este nevoie urgenta de rmn sau mai pot astepta o luna pana ajung in tara? o radiografie as putea face, dar un rmn aici este foarte scump si nu am acesti bani.
1 comentarii
0
07-09-2015, ora 11:01
Dr. Macsuta Vlad
Neurologie, Bucuresti
Dr. Macsuta Vlad
O radiografie de craniu va poate ajuta.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Lovitura la cap - ghid (ce să faci, evaluare gravitate)
  • Lovirea mingii cu capul din fotbalul profesionist - afectează cognitiv
  • Cercetătorii au inversat amnezia cauzată de leziuni repetate la nivelul capului la șoareci
  •