lokren si aspacardin - cat timp sa le iau?

21-12-2007
gabriella-x
Nu este medic/terapeut
gabriella-x
am avut probleme cu tensiunea (creste la stres, emotii) si mi s-a recomandat Lokren si Aspacardin. nu stiu cat timp trebuie sa iau acest tratament.mi-e frica sa-l intrerup dar si sa nu dea dependenta. VA rog sa-mi spuneti cum sa procedez.
3 comentarii
0
22-12-2007, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Nu întrerupeţi în nici un caz. În principiu, tratamentul pentru tensiune durează toată viaţa.
În special beta-blocantele (aşa cum este Lokren) nu trebuie întrerupte fără avizul medicului.
0
16-01-2008, ora 00:00
gabriella-x
Nu este medic/terapeut
gabriella-x
0
20-03-2009, ora 22:08
Daniel Sarba
Nu este medic/terapeut
Daniel Sarba
Buna ziua. Si eu doresc sa intrerup tratamentul cu Lokren. As dori sa incerc ceva din afara medicinii clasice. Am doar 25 de ani. Am redus doza treptat la un sfert de tableta pe zi (5 mg). Ce diagrama este indicata? Va multumesc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Muzica lui Mozart și Strauss pentru tratamentul hipertensiunii
  • Cofeina ar putea interacționa cu tratamentul hipertensiunii arteriale
  • Cât trebuie să fie tensiunea arterială normală?
  • Cum se măsoară tensiunea arterială?
  • Tensiunea arterială măsurată la domiciliu – imprecisă în 70% dintre cazuri (studiu)
  • Un nou contribuitor la bolile cardiovasculare
  •