lipsa testiculelor

16-12-2013
daniela173
Nu este medic/terapeut
daniela173
eu si sotul meu ne dorim un bebe, dar nu stiu daca vom putea fi binecuvantati cu aceasta minune deoarece exista o problema...sotului meu ii lipsesc testiculele (asa s-a nascut) nu am fost la nici un medic deoarece nu stim cui trebuie sa ne adresam si cum ar trebui sa procedam..astept un raspuns din partea dumneavoastra!!!! Va multumim din inima si orice saft este bine venit...
6 comentarii
0
16-12-2013, ora 17:28
Dr. Adam Span
Ortopedie si traumatologie, Koblenz
Dr. Adam Span
in prima faza pentru clarificarea situatiei nu ar strica ca sotul Dvs sa se prezinta la un urolog pentru un examen fizic
0
16-12-2013, ora 22:38
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
In primul rand mergeti la medic si acesta este cel mai in masura sa va dea o solutie.
Eu din cate am vazut prin emisiuni medicale cred dar nu sunt sigur ca sperma se creeaza undeva in abdomen stanga parca la circa 10-20cm de bazin( am vazut o emisiune de constructie u unui penis la scimbare de sex si atunci au aratat ceva de genul asta aratau cum este normal si cum vor proceda ei), dar nu sunt medic.
0
17-12-2013, ora 12:38
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Daca sotul nu ar avea testicule, atunci nu ar fi putut sa aiba erectie si nici sa intretina un act sexual dpdv fzic.
In cazul in care voi aveti viata sexuala dar testiculele nu sunt vizible, atunci sotul are testicule, dar nu sunt coborate, iar acest lucru NU ii afecteaza fertilitatea.

Repet, daca nu ar fi avut testicule, atunci viata sexuala a sotului ar fi fost total psihizata, si nicidecum si fizica.
0
17-12-2013, ora 14:53
daniela173
Nu este medic/terapeut
daniela173
nu sunt coborate, imi cer scuze Dna Otilia pentru ca nu m-am exprimat corect, deci aceasta nu poate fi o cauza a infertilitatii??!! mentionez ca avem o viata sexuala normala...
0
17-12-2013, ora 18:30
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Exista posibilitatea ca fertilitatea sa fie afectata insa nu e o regula. Aveti toate sansele sa ramai insarcinata. Succes!
0
17-12-2013, ora 20:12
Dr. Adam Span
Ortopedie si traumatologie, Koblenz
Dr. Adam Span
problema majora cu testicolele necoborate este ca
1 in abdomen sunt la o temperatura prea mare pentru a produce spermatozoizi
2 in cam 10% din cazuri se malignizeaza
de acea am zis sa cautati un urolog
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: