lipsa poftei de mancare bolnav cancer si diabet insulino depependent

03-08-2008
Hellen29
Nu este medic/terapeut
Hellen29
Buna ziua,
Va rog din suflet sa ma ajute cineva ! Mama mea are 50 ani, de 25 ani are diabet insulino dependent si de 3 ani un cancer la san operat de trei ori cu extirpare de san drept, apoi a doua operatie a axila dreapta si a treia la axila stanga (o operatie pe an). Acum are o mare durere de oase (de picioare) dar nu mai poate sa mearga la medic. Stim ca nu este bine ce facem, dar are nevoie de o pauza..de fiecare data cand am mers la control a mai aparut undeva...nu mai poate. In plus la utimul control la ochi ni s-a spus ca in 6 luni trebuie operata la ambii ochi de cataracta sau poate pierde vederea. Intr-un cuvant vai de soarta noastra!
Acum marea mea problema este ca de aprox 1 luna nu mai are pofta de mancare. Nimic nu ar manca! Si cu insulina de 3 ori pe zi trebuie sa manance...va rog, ce sa fac sa aiba macar putina poftade mancare !!! A inceput sa slabeasca si nu mai poate merge prea mult ca ameteste...daca nu mananca bine...
Am luat niste vitamine de la farmacie, dar nimic. Ajutati-ma va rog din suflet !
Va multumesc pentru atentia acordata!
Adriana, Ploiesti
1 comentarii
0
13-08-2008, ora 00:00
lyanageorgescu
Identitate neconfirmată
lyanageorgescu
Trebuie determinata repetat glicemia si discutat cu medicul diabetolog in privinta ajustarii dozelor de insulina.De fapt mama dvs trebuie reevaluata, trebuie determinata extensia bolii in acest moment si cauza simptomatologiei. Inteleg perfect ca s-a saturat de spitale, doctori, analize, dar statul acasa in speranta ca v-a fii mai bine nu este solutia.Nu va puneti sperante de vindecare, stagnare, incetinire a evolutiei apeland la tratamente alternative. In practica nu am vazut acest lucru.Acest tip de tratament are alt rost.In Ploiesti este dr. Ghizdavescu Doru, cred ca v-ar ajuta( oncolog) Succes!

Discuțiile despre tumori benigne și cancer au fost transferate pe:

Forumul Ghid-Cancer.ro - un proiect ROmedic destinat exclusiv acestui subiect.

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.