lipsa orgasmului in timpul actului sexual

10-05-2009
sweety26
Nu este medic/terapeut
sweety26
mi-am inceput viata acum vreo 5 ani si nu am avut niciodata orgasm in timpul actului sexual, insa am cand ma masturbez.
cu primul meu prieten am avut o rel de 3 ani si o faceam de cate ori aveam ocazia, au fost dati cand era si de 4 ori pe zi, dar nici un orgasm.dupa ce m-am despartit de primul a inceput o alta problema, nu mai simt nevoia sa fac sex.cu al doilea, desi stateam impreuna era si sapt cand nu faceam nimic, o faceam doar asa ca o obligatie.era si din cauza ca nu mai eram atarasa d el, asa ca ne-am despartit.
cu actualul am facuto de putine ori pt ca nu suntem din aceeasi localitate si tot nu am orgasm.ma ud repede si simt placere doar putin timp dupa inceperea actului sexual, apoi nimic.nici cu el nu simt nevoia exagerata de sex.
ma masturbez o data pe sapt, insa au fost si o luna cand nu m-am masturbat crezand ca atunci cand o voi face cu prietenul am sa am orgasm.care sa fie problema mea?
1 comentarii
0
11-05-2009, ora 08:52
dear
Nu este medic/terapeut
dear
citeste despre frigiditate.
discuta cu prietenul tau te poate ajuta daca iti cunoaste problema.
incearca sa fi relaxata(gaseste metode) sa nu te gindesti inainte ca iar nu o sa ai orgasm asta te poate inhiba
daca tot te masturbezi afla-ti, , punctele fierbinti" si vorbeste-i si partenerului despre ele, etc...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.