lipsa menstruatiei de doua luni

05-10-2010
sirghi alexandra
Nu este medic/terapeut
sirghi alexandra
buna ziua! nu am menstruatie de doua luni, am avut contact sexual neprotejat dar nu a ejaculat in mine.am facut multe teste de sarcina si toate au iesit negative.precizez si faptul ca de ceva vreme am o scurgere alba abundenta si dureri abdominale chiar si in timpul actului sexual.ma puteti ajuta va rog cu un raspuns?va multumesc
5 comentarii
0
05-10-2010, ora 22:54
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Cel mai probabil este vorba de o boala inflamatorie pelvina. Un consult ar fi foarte indicat.
0
06-10-2010, ora 15:07
mirre
Nu este medic/terapeut
mirre
va rog mult sa ma ajutati si pe mine cu o parere..am aproape o luna de intarziere a menstruatiei..am intretinut relatii sexuale, insa numai protejat (niciodata neprotejat si fara incidente neplacute - gen ruperea prezervativului), de aceea sunt si nedumerita..teste de sarcina mi-am facut 3 si toate au iesit negative, la ginecolog am fost, mi-a dat un tratament timp de 10 zile (un antibiotic pentru raceala- aveam ovarele inflamate- si duphaston sa ma ajute sa-mi vina menstra), in urma caruia daca nu-mi vine menstra sa repet consultul...tratamentul aproape l-am terminat iar menstruatia nu a venit...mai precizez ca atunci cand am inceput tratamentul timp de 2 zile am avut o durere la ovare, si pot spune si simptome ale ciclului menstrual...simptome de sarcina nu am..inca nu m-am dus la cel de al doilea consult..
M-am documentat pe internet, dar n-am gasit nicio solutie, daca puteti sa ma ajutati cu o parere, sa stiu la ce sa ma astept. va multumesc!
0
06-10-2010, ora 15:15
mirre
Nu este medic/terapeut
mirre
inca un lucru important, am un ciclu menstrual neregulat..dar sa-mi intarzie mai mult de 2-3 zile nu mi s-a intamplat..si tind sa cred ca raceala jos am avut mai des si nu mereu tratata...
0
07-10-2010, ora 13:17
babyutza
Nu este medic/terapeut
babyutza
buna ziua. de cele mai multe ori imi venea menstruatia pe data de 6. fac sex neprotejat de cele mai multe ori.acum am avut o perioada de o luna si o saptamana de cand nu facusem sex.deoarece iubitul meu fuse-se plecat.dupa ce a venit am facut sex incontinu.in fiecare zi de cate 3 ori.acum pe data de 6 octombrie trebuia sa imi vina dar nu mi-a venit si suntem in data de 7...am facut si un test de sarcina dar nu sunt insarcinata.ce se intampla oare va rog sa ma ajutati cu un raspuns...precizez ca nu iau nici un fel de anticonceptional astept raspuns va rog sunt disperata...VA MULTUMESC.
0
10-10-2010, ora 14:04
babyutza
Nu este medic/terapeut
babyutza
buna ziua ! trebuia sa imi vina menstruatia pe data de 6 octombrie..dar nu mi-a venit.inainte cu 4 zile sa imi vina menstruatia am luat ciprocin 5 capsule a cate una pe zi la 12 ore.si apoi am oprit ca am vazut ca nu imi venea menstruatia.asta e prima intarziere...pana acum in venea de fiecare data pe data de 6.am facut si un test de sarcina tip caseta dar a iesit negativ. menstruatia ma tinea de fiecare data 4 zile.si primele doua zile aveam durei in grozitoare de burta.oare sa imi intarzie din cauza ca am luat ciprocin???.va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Amenoreea - lipsa menstruației
  • Menopauza
  •