lipsa de calciu

12-04-2013
iva35
Nu este medic/terapeut
iva35
Buna! Fiul meu de 15 ani a facut o criza de pc pe fondul unei lipse de calciu dupa cum a iesit in urma unei analize
de sange facute de urgenta.I s-a dat un tratament cu osteocare.Este prima oara cand i s-a facut rau.Se plange de dureri de picioare, dureri musculare.Acum dupa ce am inceput tratamentul in fiecare noapte se trezeste brusc si nu mai poate adomi un timp.Mentionez ca este un baiat care s-a inaltat mult in ultima vreme si ii place sportul.Intrebarea mea este din ce cauza ar putea avea aceste insomnii si daca e posibil ca dupa tratament sa se mai repete acea criza si ce ne sfatuiti sa facem pentru a le inlatura.
Va multumesc!
1 comentarii
0
14-04-2013, ora 10:24
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Insomnia nu e din cauza lipsei de calciu si nici din cauza terapiei.te rog sa-mi scrii rezultatele analizelor facute..se alimenteaza bine ? bea cafea ?fumeaza? cate ore sta la calculator si cam pe la ce ora se culca ? E o personalitate deschisa, vorbeste cu tine, comunica cu prietenii, colegii, ii stii problemele ? Sunteti parinti cu care se poate discuta sau foarte autoritati, restrictivi, intoleranti, cicalitori ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Calciu scăzut în sânge - de ce și cum se manifestă
  •