lipsa de calciu! | Forumul Medical ROmedic

lipsa de calciu!

08-01-2009
n3rvosu4u
Nu este medic/terapeut
n3rvosu4u
sunt o persoana anemica, iar organismul meu nu asimileaza calciul sub nici o forma. Care ar fi explicatia si exista vreun tratament pentru asa ceva?
3 comentarii
0
08-01-2009, ora 18:48
drweather
Identitate neconfirmată
drweather
Iei concomitent si vitamina D?Ce fel de anemie?Ai calciul scazut in singe?In principiu anemiile se trateaza cu fier...
0
23-01-2009, ora 12:05
danny_boss
Nu este medic/terapeut
danny_boss
buna ziua in urma cu aproximativ trei luni jumatate am ramas insarcinata, am mers la ginecolog pt avort, doctorul respectiv mi-a zis k am colul uterin mic sarcina prea mare insa constransa de circumstante am facut avortul , imediat mi-a venit ciclul insa nu a durat decat doua zile apoi dupa aproximativ o luna prezint dureri in partea dreapta jos, nu stiu dak este ovarul sau alceva.tre sa specific k de atunci nu am fost la nici un control ginecollogic insa as vrea.dupa ce a trecut o luna nu mi-a venit nici ciclul mi-a intarziat aproximativ doua saptamani, astept sfatul dumneavoastra multumesc
0
23-01-2009, ora 13:03
drweather
Identitate neconfirmată
drweather
Poate ai inceput sa iei anticonceptionale.Explica tulburarile de ciclu.E posibila o boala inflamatorie pelvina postabortum.DEsigur si o anexite dr.Lafel, fiid vorba de partea dreapta poate fi chiar si o apendicita.Nici o infectie urinara nu e exclusaSfatul meu e sa mergi cit. mai repede la gineclog
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Analize pentru anemie
  • Calciu scăzut în sânge - de ce È™i cum se manifestă
  • Când suspectezi că ai anemie? Cum se manifestă anemia?
  • Riscul de anemie este mai crescut la persoanele vârstnice care folosesc aspirină
  • Abordări nutriÈ›ionale în tratarea anemiei falciforme (anemia cu celule seceră, drepanocitoza sau siclemia)
  •