lipsa canin

22-11-2013
flori 27
Nu este medic/terapeut
flori 27
buna, am caninul crescut in interiorul gingiei pt ca nu a avut loc sa iasa alaturi de ceilalti din cauza caninului de lapte care a existat pana acum, si acum el a fost scos eu mi as fi dorit un implant dentar insa medicul la care merg mi spus ca solutia pt mine este doar o proteza fixa.mi a subtiat deja un dinte din fata caninului lipsa si unul din spatele lui pt a se imbraca si cei doi pt a da rezistenta.in locul gol mi a lipit o proteza temporara pana e gata cea permanenta.insamai mult de 5 ore nu a stat lipita, si pana acum am fost de 3 ori sa mi o lipeasca iar acum sunt tot fara ea.eu nu sunt deloc multumita cu aceasta proteza care mi sa va pune imi pare foarte rau ca ma am lasat convisa sa renunt la implant si acum am inca doi dinti subtiati care ma dor ingrozitor cand trag aer rece.imi este frica sa nu imi pun poteza si sa o pierd la scutr timp un prea am incredere in lipire as fi vrut sa fie cumva prisa cu un surub sa fiu sigura ca nu imi cade.se poate ca aceasta proteza care ma costat 350 euro sa fie stabilizata si printrun surub in afara de lipire?
2 comentarii
0
22-11-2013, ora 22:37
Dr. Cosmin Marin
Stomatologie, Bucuresti, sector 6
Dr. Cosmin Marin
Buna seara! De aparat ortodontic a auzit cineva ??? ..
0
26-12-2013, ora 15:19
Dr. Nitu Andreea-Diana
Chirurgie dento-alveolara, Bucuresti
Dr. Nitu Andreea-Diana
colegul nostru nu a auzit nici de aparat si nici de implant. daca el nu pune nici una nici alta, de ce sa nu faca o punte ?! :(
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Persoanele care iau antidepresive de două ori mai predispuse la eșecul implantului dentar
  • Tehnologia digitală ar putea face implanturile dentare mai accesibile și rapide
  • Durata de viață a implanturilor dentare
  • Testul gumei de mestecat pentru inflamaţia după implantul dentar
  • Implant dentar inovator, prezentat de cercetătorii americani
  •