limfom malign non-Hodgkin CU CELULA MARE B

03-06-2008
mhraluca
Nu este medic/terapeut
mhraluca
sora mea a fost diagnosticata in ianuarie 2007 cu boala limfom non hodgkin malign cu celula mare b, limfomul s-a localizat mediastinal, a urmat tratament citostatic 10 cure dintre care 6 cu mabthera, apoi a fost operata si i-au extirpat 95% din tumore.a continuat tratamentul cu mabthera si afost propusa pentru transplant cu celule stem prelevate de la ea.dar in decembrie 2007 un alt limfom ia aparut pe pancreas.trebuia sa faca transplantul dar nu s-a mai putut.a urmat tratament penrtu reducerea limfomului de pe pancreas pentru a putea face transplantul.acum insa boala s-a agravat, in urma citostaticelor puternice orgamismul a cedat si i-au fost afectate si celelalte organe.ficatul afectat si din aceasta cauza nu mai poate suporta nici un fel de toxicitate, nu poate sa urmeze tratamentu citostatic in continuare.medicul curant spune ca nu poate sa-i mai faca nimic in acest moment.poate cunoasteti o alta metoda de tratament in cazul ei.
2 comentarii
0
02-07-2008, ora 00:00
DragonU
Nu este medic/terapeut
DragonU
Buna ! numele meu e MCC si am suferit de LNH stadiu III cand aveam 11 ani, la mine cura a tinut 3 ani..pe atunci ( 1991-1994) erau alte medicamente...daca sora ta este minora iti pot recomanda o Dr.foarte buna care pe mine m-a ajutat foarte mult...Se numeste Dr. Antrasian si e medic la Spitalul Victor Gomoiu din Buc. Nr.tel 0723535013, daca nu mai e valabil numarul incearca direct la Spital..e pe la piatza muncii pe langa Stadionul National...multa sanatate si cel mai importatesa-i transmitu surorii tale ca e increderea in ea ca se va vindeca..Doamne ajuta
0
03-07-2008, ora 00:00
mhraluca
Nu este medic/terapeut
mhraluca
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.