pentru limba scrotala - ce tratament exista?

05-11-2009
vecadi
Nu este medic/terapeut
vecadi
buna seara,

prietenul meu (25 ani) are limba crapata din nastere (s-a mostenit din familie).il ustura doar cand mananca picant, usturoi, etc,. nu asta ar fi problema, intrebarea mea este daca exista vreun tratament, operatie pentru a arata normal, fara santuri, si in ce consta.
multumesc
7 comentarii
0
06-11-2009, ora 00:47
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Da, exista remedii homeopate care ajuta la astfel de probleme. Consultati un medic homeopat cu experienta si timp.
1
06-11-2009, ora 11:11
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Limba cu aspect geografic este o afecţiune benignă, care poate cel mult să fie ameliorată!
Taraxacum (Păpădie) CH5 sau CH7, 3 granule dimineaţa şi seara timp de câteva luni pot ameliora aspectullimbii. Ideal este asocierea cu remediul constituţional al pacientului, de aceea trebuie să consultaţi un homeopat care practică homeopatia unitară.

Toate cele bune şi însănătoşire grabnică!


Cu deosebit de multă plăcere şi deferenţă,
Mister NICK;)
0
31-05-2010, ora 14:40
Geo1
Nu este medic/terapeut
Geo1
Salut,

Am si eu aceeasi problema, am limba scrotala si as dori sa va rog sa postati adresele de cabinete din tara unde putem merge cu aceasta problema.
Multumesc.
1
03-06-2010, ora 19:35
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Bună ziua!

Stimate d-nule Geo1, cel puţin eu, Nick, nu pot posta adresele tuturor cabinetelor din ţară, din cauza mai multor motive obiective. Dacă doriţi, vă rog să-mi scrieţi locaţia dvs. curentă - numele localităţii - pentru a putea să vă fac o sugestie/recomandare. Mulţumesc pentru înţelegere!


Toate cele bune!
Dumnezeu să vă binecuvânteze :)
Cu respect,
Mr. Nick
0
03-06-2010, ora 19:42
Geo1
Nu este medic/terapeut
Geo1
Buna ziua!
Locatia curenta este Timisoara.
Multumesc
1
03-06-2010, ora 22:16
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Bună seara!

Dl. Dr. Gheorghe Jurj - Editor al R.R.H. - Preşedinte al Asociaţiei Române De Homeopatie Clinică - Vicepreşedinte al Societăţii Române de Homeopatie - Editor (secţia educaţie) al I.H.D.H.R. - Reprezentant Archibel în România

Str. Traian Vuia, Nr. 21 A,
Timişoara, jud. Timiş, cod 300211.
Tel.: +40 256 486 670
+40 256 486 670


Toate cele bune!
Cu respect,
Mr. Nick
0
14-05-2018, ora 10:45
Valentin-Petru
Nu este medic/terapeut
Valentin-Petru
Bună ziua!
Am şi eu aceiaşi problema cu limba scrotală, dacă puteți să-mi ziceți vă rog vreun cabinet al unui homeopat din Baia Mare.
Mulțumesc Frumos!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: