limba incarcata si gingii inflamte

11-12-2009
lenutaburtea
Nu este medic/terapeut
lenutaburtea
bun ziua, am probleme cu urechile de mult timp am fost la dr si mi-a iesit ca am candida am urmat med ci nistatin am scapat de urechi dar am ramas cu limba alba si dimineata am un miros urat in gura cu toate ca nu am prob cu dantura si mai nou fac niste puncte albe pe gingie care ustura ingrozitor dar care cu timpul dispar si reapar apoi unde sa merg sau ce ma invatati sa fac? va multumesc si va doresc multa sanatate ~!!
3 comentarii
0
11-12-2009, ora 14:06
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
tre sa mergi la stomatolog..
si sa faciinvestigatii la Gastrologie!
0
11-12-2009, ora 22:35
ANAIRI
Nu este medic/terapeut
ANAIRI
Buna seara,
Ma numesc Anairi si am 26 de ani si am o nelamurire sau mai bine zis o problema, la varsta de 12ani am suferit o interventie chirurgicala cu laser la gat(problema este ca nu stiu un diagnostic exact deoarece parintii mei nici acum nu mi-au spus despre ce a fost vorba).Ce v-as putea spune este ca de ceva timp simt o secretie in gat pe partea dreapta care nu cedeaza deloc si ma deranjeaza, dupa cate imi amintesc de atunci parintii mei vorbeau de o operatie de polipi mai complicata si tin minte ca mi-a fost luata si o biopsie la cateva saptamani de la operatie. care a iesit bine.
Sunt destul de speriata sa merg la un consult de aceea va intreb e posibil sa fie cancer?Simptome nu ar fii decat o raguseala care nu este permanenta si aceea secretie pe care nu o pot elimina.
0
13-12-2009, ora 21:48
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
Orice ar fi.. trebue s amergeti la ORL.. sa vada cum se prezinta nasul, faringele si laringele!
nu poae nimeni de la distanta.. sa va spuna ce aveti!
este total eronat.. sa evitati sa mergeti la medic din cauza ca va este frica!
Orice boala diagnosticata la timp.. se trateaza mult mai usor!
Mergeti la oRL.. si scrieti ce diagnostic aveti !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: