limba incarcata | Forumul Medical ROmedic

limba incarcata

07-04-2011
carstoiu
Nu este medic/terapeut
carstoiu
de la un timp am observat ca am limba incarcata, adica de la jumatate in spate spre gat este mai albicioasa. ce credeti ca este si ce pot lua?
4 comentarii
0
08-04-2011, ora 11:29
viostef
Nu este medic/terapeut
viostef
Buna ziua
Mie mi se intampla acelasi lucru cand si cand si imi pun pe limba glicerina cu stamicin si in cateva zile imi trece.
0
08-04-2011, ora 19:07
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Buna ziua,
acest fapt se datoreaza unui tratament (poate chiar mai vechi) cu antibiotice.!

Nu stiai ca, la orice sau cu orice, antibiotice, se ia si Nistatin sauStamicin?????????

DA, ..este o ciuperca care, netratata, poate duce la o..infectie-ciuperca ginecologica
si..DOAMNE FERESTE!...
CE GREU SE TRATEAZA!!!!

SANATATE SI S-AUZIM DE BINE!
P.S.
-daca ai luat antibiotice, ..si la o farmacie poti explica acest fapt si...iti vor da tratament.

O seara buna!
0
08-04-2011, ora 20:12
Bestiutza23
Nu este medic/terapeut
Bestiutza23
Buna tuturor.Lucia ai fi uimita sa stii, ca foarte multi doctori nu se mai gandesc sa iti dea un protector gastric sau ceva de genul cand dau antibiotice.Eu am patit o pe pielea mea.deci e o chestie la ordinea zilei.Chiar ieri m-a sunat o prietena ca are arsuri la stomac, si i-am recomandat sa isi cumpere Biotics sau ceva de genul...pana la urma de la farmacie i-au dat Omez. Asa ca..lumea ar trebui putin sa se informeze.Nici nu trebuie sa ma duc mai departe de mine cu exemplul asta, pentru ca si eu dupa un tratament cu antibiotice din noiembrie 2009 pot sa zic ca mai sufar, in sensul ca mi-e inca sensibil stomacul.


O seara buna si multa sanatate !!!!
0
09-04-2011, ora 08:44
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Buna ziua,
una este omez..sau orice pansament gastric..si...ALTA este problema ce a fost pusa in discutie:

ii trebuia nistatin sau stamicin (NU ca pansament gastric), CI pt. a se proteja
- de limba incarcata-cum zice
- de o bacterie ginecologica?!?..si nu cred ca va scapa..

O zi buna!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: