limba incarcata... | Forumul Medical ROmedic

limba incarcata...

12-07-2007
deutza123
Nu este medic/terapeut
deutza123
am limba foarte incarcata (cand spun foarte, me refer la faptul ca nici nu mai este roz, e aproape alba) acoperita cu o substanta albicioasa, care nu se indeparteaza in totalitate, de obicei o indepartez seara dar pana a doua zi e la loc, mentionez ca dimineata imi da un gust oribil in gura (un gust amar) si respiratie urat mirositoare... de spalat pe dinti ma spel regulat de 2-3 ori pe zi si am o alimentatie echilibrata, nu am nici o afta, bubita, sau herpes la nivelul gurii... va multumesc anticipat pentru ajutor.
5 comentarii
0
12-07-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Ai probabil o candidoza bucala, insa ar trebui sa faci cateva investigatii pentru a stabili din ce cauza a aparut. adreseaza-te unui medic dermatolog.
0
13-07-2007, ora 00:00
deutza123
Nu este medic/terapeut
deutza123
multumesc pentru raspuns...
0
26-10-2007, ora 00:00
oaly85
Nu este medic/terapeut
oaly85
Poate vine prea tarziu parerea mea, dar daca nu sa-ti fie de folos.Eu ti-as recomanda sa faci o cura de curatare cu ulei de masline.Si anume ce trebuie sa faci, in fiecare dimineata se ia o lingura de ulei de masline si se clateste gura cu el, aprox. 3-4 min, ATENTIE!NU-L INGHITI!ESTE TOXIC CEEA CE REZULTA IN TIMPUL CLATIRII GURII!Aceasta procedura daca vrei poti sa o practici si seara.Dupa ce faci asta spala-ti bine dintii cu orice pasta, nu cred ca are imp.Dimineata si seara timp de 1 luna.Este o reteta naturista, dar eu de cate ori vreau sa-mi dezintozic gura o practic!
0
27-10-2007, ora 00:00
deutza123
Nu este medic/terapeut
deutza123
mersi frumos pentru reteta, o sa incerc sa o pun in practica cat de curand... multumesc din nou :)
0
28-10-2007, ora 00:00
oaly85
Nu este medic/terapeut
oaly85
Lasa, sa-mi multumesti daca o avut rezultate!;)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: