de vreo 3 ani ma trezesc dimineata cu limba alba | Forumul Medical ROmedic

de vreo 3 ani ma trezesc dimineata cu limba alba

02-11-2010
claudytza1
Nu este medic/terapeut
claudytza1
Buna ziua am si eu o problema de vreo 3 ani ma trezesc dimineata cu limba alba.AM mers la medic de specialitate si mi sa pus diagnosticul atrofierea glandelor nazale si suculare tratamentul pe care mi la indicat nu l.am putut lua avand alte complicatii mia faqt rau(tensiune glanda) am luat barak si catina forte insa problema persista.despre ce credeti ca ar fii vorba?ar putea fii o canditoza?va multumesc si astept rasp
6 comentarii
0
03-11-2010, ora 08:12
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
cred ca este vorba de o problema gastrica.. care indirect afecteaza limba si cavitatea bucala.
faci investigatii la Gastrologie
0
18-12-2010, ora 14:23
marrrius
Nu este medic/terapeut
marrrius
Buna Ziua!!Am 17 Ani Si am fost diagnosticat cu o glosita.Fac tratament cu badijonaj bucal(de 3 luni) dar nui nici o schimbare...Ce as putea face sa scap de eaa.??In afara de badijionaj bucal pe care il fac de 3 luni fara nici un rezultat.Va multumesc anticipat!!!
0
18-12-2010, ora 22:35
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
glosita.. poate fi o mica problema locala legata de o mare problema gastrica.
mergi la Gastrologie si faci investigatii serioase de la stomac pana la intestin
0
19-12-2010, ora 12:52
marrrius
Nu este medic/terapeut
marrrius
Poate fi o mica problema locala legata de o mare problema gastrica.Ce ar putea fi????Gastrita?Ulcer?Ce fel de investigati sa fac???Ecografie?sau ce???
0
20-12-2010, ora 18:23
iulian_1972
Nu este medic/terapeut
iulian_1972
cred ca ti-a spus clar.sa faci investigatii serioase de la stomac la intestin.o seara buna.
0
20-12-2010, ora 19:42
marrrius
Nu este medic/terapeut
marrrius
Iulian sa sti ca n uam nevoie de papagali..;)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: