sexul oral si lichidul prespermatic

24-08-2013
dec29
Nu este medic/terapeut
dec29
deci..am facut sex oral cu prietena mea..si dupa am hotarat sa facem ceva mai mult..nu am spermat in ea..dar a fost act sexual neprotejat..vreau sa intreb daca lichidul prespermatic o poate lasa insarcinata..si as vrea sa intreb daca acest lichid iese pe tot timpul actului sexual ?..tin sa precizez ca am facut mult timp sex oral...de penetrat am pentrat'o doar putin timp..astept un raspuns..
4 comentarii
0
24-08-2013, ora 19:28
Sophia1975
Nu este medic/terapeut
Sophia1975
Se spune preseminal, nu prespermal si ejaculare nu spermare.
Lichidul preejaculator contine spermatozoizi. Mult mai putin, dar exista.
Daca, contactul acela minim a fost in perioada feritla, ovulatorie, atunci sunt sanse sa apara sarcina. Mult mai mici decat dupa o ejaculare normala, dar sunt cazuri de fecundare si numai din lichidul preejaculator.
Deci nimeni nu-ti poate da un raspuns concret, dar exista sanse pentru sarcina, daca era in perioada fertila.
0
24-08-2013, ora 19:51
dec29
Nu este medic/terapeut
dec29
multumesc pentru raspuns :)..nu sunt sigur ca era in perioada in care era fertila..dar sincer sa spun..mi'am pus mana pe cap de mai multe ori si imi era uscat..nu se vedea nimic..:)..poate din cauza ca am facut oral inainte..
0
24-08-2013, ora 20:12
Sophia1975
Nu este medic/terapeut
Sophia1975
Spermatozoizii nu se simt cu mana, deci poti sa-ti pui mana pe care cap vrei, sexul neprotejat poate duce la sarcina.
Daca nu discutati inainte de contact, cum si ce, inseamna ca sunteti preagatiti pentru o sarcina, pentru vreo BTS sau este doar o partida de sex frivol.
Sa natate!
0
26-08-2013, ora 11:31
Andra Constantin
Nu este medic/terapeut
Andra Constantin
retine si tu lucrurile astea care ti s-au spus si transmite si celorlalte persoane pe care le auzi gresind.in primul rand lichidul preseminal contine spermatozoizi si poti lasa o fata insarcinata fiindca nu stati voi sa calculati in momentele acelea faza de ovulatie in care se afla ea si este greu de pprecizat mai ales cand ea are un ciclu neregulat. si in al doilea rand riscul de a contacta sau de a transmite o boala cu transitere sexuala este maxim. unul din parteneri pot avea o boala (gen candida - cea mai intalnita) fara sa aibe simptome. asa ca ai grija.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sexul oral
  •