lichidul preejaculator

22-02-2010
livia__18
Nu este medic/terapeut
livia__18
acest lichid preejaculator despre care se vorbeste poate contine spermatozoizi incat sa ramai insarcinata sau nu? daca contine, atunci de ce multe cupluri folosesc coitul intrerupt si ele nu raman insarcinate?
4 comentarii
0
22-02-2010, ora 23:36
princess_daiana
Nu este medic/terapeut
princess_daiana
km ii mai zicea cineva p forum:norocul.si da potzi contzine suficientzi spermatozoizi inkt sa ramai insarcinata
0
23-02-2010, ora 10:32
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, Bucureşti
Dr. Boia Iulia Cristiana
ştiu sunt multe cupluri care folosesc metoda asta, dar poate nici nu nimeresc perioada fertilă şi au şi noroc. nu este o metodă prea sigură, şi din asta apar totuşi cele mai multe sarcini nedorite- foarte rar se întâmplă să rămână cineva dacă i se rupe prezervativul- pt că îşi dă seama pe loc şi ia măsuri- cum ar fi pastila de a doua zi, la fel dacă uită cineva o pastilă de anticoncepţionale se sperie şi ştie şi se protejează... dar nu are de unde ştii unde au ajuns şi ce s-a întâmplat de la acei spermatozoizi care erau pe acolo...
0
16-04-2011, ora 00:26
nokef
Nu este medic/terapeut
nokef
faza e ca prietena mea a vrut sa o facem (e fiind virgina) am incercat o penetrare dar fara rezultat apoi am avut parte de acel lichid preejaculator m-am sters cu mana si am mai incercat o data, tot fara succes. (abia daca i-am atins himenul cu capul penisului.) aa si precizez ca inainte cu 7-8 ore am avut o ejaculare in urma unei masturbari apoi am fost de 2 ori la baie si am urinat. exista sanse? ciclu ii vine la 20-21 de zile si o tine 6 zile. ultima zi de ciclu a fost pe 31 martie. e posibil sa ramana insarcinata?
0
17-07-2013, ora 13:40
Gabriela555
Nu este medic/terapeut
Gabriela555
Si a ramas prietena ta ? sunt in acea situatie si eu, stresss !! :(
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •