lichid la ovare?

02-07-2007
nazira
Nu este medic/terapeut
nazira
acum o luna de zile am mers pentru o consutatie ginecologica deoarece aveam dureri insuportabile in timpul menstruatiei.in urma unei ecografii vaginale, doctorul mi-a zis ca totul este normal, insa am "un pic de lichid in ovare".mi-a recomandat "antadys"(flurbiprofen) pentru a calma durerile.as vrea sa stiu in ce consta ceea ce mi-a zis despre acel lichid si ce teste ar trebui sa fac pentru a afla de ce nu pot ramane gravida deoarece am incercat...poate fi o legatura intre acest lichid si "infertilitatea"mea?deoarece am incercat timp de un an sa raman insarcinata...dar fara nici o sansa
2 comentarii
0
03-07-2007, ora 00:00
DanV
Nu este medic/terapeut
DanV
Dupa ce te lamuresti in legatura cu acel lichid si iti faci testele necesare, daca rezultatele eventualului tratament medicamentos nu te multumesc, incearca si niste preparate naturale - in paralel sau nu cu trat.alopat - care au dat rezultate f.bune si in cazul durerilor menstruale puternice si in cel al infertilitatii. Iti pot da detalii, exemple, rezultate -
0
22-10-2007, ora 00:00
crucifex_pax
Nu este medic/terapeut
crucifex_pax
nu stiu ce valori v-au iesit dar eu am fost diagnosticata cu hiperparatiroidism pth 198, 8 am refacut toate analizele la Cluj la spitalul endocrinologic am mers cu trimitere de la medicul de familie cu ceva cunostinte la Conf.DR. CRISTINA GERVAN medic primar endocrinolog este un medic deosebit daca va intereseaza pot sa va dau nr ei de telefon scrietimi - si o sa vil dau eu mai trebuie sa fac o scintigrafie dupa data de 140108 si se pare ca singura solutie este cirurgicala
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul