lichid in douglas 76 ml

05-08-2009
carmen a
Nu este medic/terapeut
carmen a
Buna ziua, as avea nevoie de putin ajutor, sunt in ziua 14 din 29-30 a cm, si de ieri sangerez rosu lichid fara cheaguri, ( nu s-a mai intamplat inainte) am mers la medic, mi-a gasit 76 ml de lichid in douglas, a spus ca sanerarea vine din uter! Nu s-a vazut ca as ovula, dar nici ca am ovulat neavand nici un folicul dominant, si nici urma ovulatiei, deasemenea am test de sarcina negativ, facut ieri! testul de urina a iesit fara infectie, temperatura 36, 6! Mentionez ca sporadic in diferite perioade ale lunii am niste dureri foarte ascutite in vagin care merg pana spre anus, cateodata sunt in timpul contactului sexual, cateodata dupa, si altadata fara sa fi avut contact, pur si simplu, mergand pe strada sau stand la birou, sunt acute, ca ma ridica dupa scaun, dureaza pana la 30 de secunde, as putea spune ca sunt contractii, dar neavand nici o nastere, speculez! I-am spus medicului despre ele, nu poate identifica sursa si nu imi poate da medicatie decat calmante! Analizele hormonale le-am facut sunt toate in limite normale, ovulez cam 10 luni din 12, nu sunt supraponderala! Am 29 de ani, 173cm/ 58 kg, tensiune 90/70!
Istoric medical, papanicolau4 CIN III, SIL HI RISK, displasia, operat in urma operatiei papanicolau nr2! Incerc sa raman insarcinata de 2 ani fara rezultat!
Va multumesc anticipat pentru ajutor, si o zi buna!
1 comentarii
0
26-03-2011, ora 13:08
onutacocuta
Nu este medic/terapeut
onutacocuta
buna ziua!
pe data de 17 ianuarie am nascut o fetita prin opretarie cezariana, a fost o sarcina cu foarte multe probleme, dezlipire de placenta, hemoragie, col scurt. pe data de 08.03.2011 am facut testul Citologic Cervico- Vaginal- citologie mediu lichid.
rezultatul este:
I. Negativ pentru leziune intraepiteliala sau maligna
Alte modificari nonneoplazice: INFLAMATIE
III. Anomalii ale celulelor epiteliale
Celule scuamoase Atipice care nu pot exclude o leziune intraepiteliala de grad inalt -ASC-H

DESCRIERE CITOLOGICA:
CELULE PAVIMENTOASE ATIPICE. ASC-H.CIII
va rog sa imi raspundeti si sa-mi spuneti cat este de grav, va multumesc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.