lichen scleroatrofic

08-11-2011
dali1969
Nu este medic/terapeut
dali1969
as avea nevoie de un sfat urgent, avand in vedere ca peste 2 zile am programata o biopsie de care sincer vorbind mi-e frica.pe scurt acum 6 luni am fost circumcizat in urma unui diagnostic de fimoza.totul bine pana 2 luni in urma cand a aparut o leziune pe inelul de pe gland ulterior 2 pete alb galbui cu secretii.in urma controlului la urolog mi-a recomandat biopsia ca suspect de lichen.nu sant convins ca biopsia este ceea ce-mi trebuie te rog sustine-ma cu un sfat multumesc
5 comentarii
0
09-11-2011, ora 01:31
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Salve!
Stimate drule/dle dali1969, ţinând cont de faptul că aţi consultat un medic urolog şi că acesta, în urma examenului medical clinic, v-a considerat ca fiind suspect de lichen scleroatrofic, fără doar şi poate, vă sfătuiesc să mergeţi şi să vă faceţi biopsia recomandată, fără ruşine, frică şi/sau neîncredere.
Dacă se va confirma suspiciunea medicului, veţi primi tratament corespunzător alopat sau naturist, după cum veţi opta. Dacă nu se va confirma suspiciunea respectivă, veţi primi, totuşi, numai pe baza biopsiei sau şi pe baza unor teste/examene specifice asociate, un diagnostic concret, care să suporte un tratament adecvat vindecării.
Ca şi fapt divers, vă aduc la cunoştinţă următoarea informaţie, şi anume: crema cu mărul lupului, simplă sau în combinaţie cu gălbenele şi/sau arnică, care vă poate fi prescrisă de un medic dermatolog cu competenţă în fitoterapie, cel puţin, şi pe care o puteţi cumpăra de la un plafar sau de la un magazin naturist on-line, tratează lichenul scleroatrofic, printre altele, dacă este administrată local, de două ori pe zi, după spălare, timp de minim 3 luni de zile, în regim zilnic (crema cu mărul lupului, administrată extern, tratează şi acneea, infecţiile genitale cu trichomonas, papiloma şi chlamidya; hemoroizii, formaţiunile canceroase cutanate benigne şi maligne, balanita candidozică etc.).
Consultaţi şi un medic dermatolog, eventual un dermato-venerolog!
Însănătoşire grabnică.
Dumnezeu să vă binecuvânteze!
Toate cele bune, cu iubire creştină şi respect,
Mr. Nick
0
09-11-2011, ora 12:16
dali1969
Nu este medic/terapeut
dali1969
va multumesc pentru promtitudinea si disponibilitatea d-voastra, doamne ajuta!
0
10-11-2011, ora 13:31
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
@dali1969,

Nu aveţi pentru ce să îmi mulţumiţi.
Consultaţi medicul!
Doamne, ajută.
Cu respect,
Mr. Nick
0
13-11-2011, ora 18:56
dali1969
Nu este medic/terapeut
dali1969
salutare mr nick este o mare placere sa raman in contact cu tine mai ales ca sant intr-o mare dilema plus ca sant la o mare cotitura in care nu stiu incotro sa o iau.bineanteles ideal este sa fiu optimist fara ganduri negre dar mi-e frica.am facut joi biopsia care a fost mai degraba o semi circumcizie[o curatenie-vorba doctorului]si acum astept rezultatul in15 zile.sambata am vazut din nou aparitia ulceratiilor alb galbui.ce crezi pot folosi marul lupului pana sa vina rezultatul? lucrez in italia si in 3 zile primesc crema de la sibiu. am o sotie care ma sustine si un baietel de aproape 4 ani. o doamne mai avem atatea planuri si ganduri mari de viitor.de mult nu am mai citit asa poezii frumoase as vrea sa stiu daca ai publicat ceva.asemenea minunatii trebuie facute cunoscute la cat mai multi eseri umani.nu sant practic cu calculatorul si cer scuze si pt. gramatica. sa auzim numai de bine liviu alias dali 1969
0
15-11-2011, ora 18:23
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Salve!
Stimate dle dali1969, da, puteţi folosi crema cu mărul lupului chiar şi înainte de a afla rezultatul biopsiei.
Spălaţi-vă zona afectată de acele ulceraţii alb-gălbui şi aplicaţi-vă o cantitate optimă de cremă cu mărului lupului, de două ori pe zi, dimineaţa şi seara, în regim zilnic, timp de minim 3 luni de zile. În 14-28 de zile veţi observa ameliorări evidente şi substanţiale!
În altă ordine de idei, o parte din poezii sunt publicate pe Facebook. În curând vor fi disponibile şi pe Scribd, de unde vor putea fi downloadate de orice persoană cunoscătoare de limbă română, engleză şi spaniolă, în principal :)
Să vă trăiască soţia şi băieţelul!
Multă sănătate, fericire şi prosperitate.
Cu respect,
Mr. Nick
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Imposibilitatea decalotării penisului
  •