leziune buza inferioara

14-09-2012
bodo78
Nu este medic/terapeut
bodo78
buna ziua. in urma cu 3 luni, la un mic dejun, mi-am intepat buza inferioara cu o coaja de paine rezultand o plaga mica care a sangerat pe moment apoi s-a inchis. problema e ca de atunci incoace am permanent usturimi la buze (in special cea inferioara)...am consultat stomatologul, 2 dermatologi (unul din ei mi-a spus ca am cheilita si sa ma feresc de soare si sa ma las de fumat+un stick de buze cu spf 50+ pe care nu l-am gasit in nicio farmacie)...am luat-o pe cont propriu si am incercat un tratament cu kanamicina+hidrocortizon reusind sa limitez problema la zona initiala, dar acum de cateva zile ma omoara din nou buzele (in special cea inferioara)...am tot cautat pe net si am citit toate articolele.fac/am facut cumva cancer? (mentionez ca sunt fumator cam 1 pachet la 2 zile, uneori unul pe zi-foarte multi ani am fumat doar cateva tigari pe zi...acum am in total aproximativ 18 ani de fumat)
3 comentarii
0
15-09-2012, ora 15:59
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Daca nu exista o leziune evidenta, macroscopica, la nivelul buzei, consulta si un medic homeopat;numai bine
0
25-09-2012, ora 10:08
bodo78
Nu este medic/terapeut
bodo78
multumesc, dar nu am in zona medic homeopat!
0
25-09-2012, ora 10:09
bodo78
Nu este medic/terapeut
bodo78
si nu, nu este nicio leziune macroscopica...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: