leucoplaziile buzelor

66 comentarii 1 2 3
0
07-10-2013, ora 21:28
modiga aneta
Nu este medic/terapeut
modiga aneta
va rog ajutatima si pe mine numai suport, acum un an si ceva mi se umflase gatul de la amigdalite presupun, dupa care la cateva zile mi sa oprit aerul si din cauza asta m-am speriat tare si am facut atacat de panica, am ajuns la urgenta si mi sa spus ca sunt cu gatul si am facut tratament cu injectabil o perioada m-am simtit bn cu gatul, dar in acelasi timp m-am conrutat cu atacurile de panica, am facut tratament cu antidepresive o perioada scurta, si am continuat cu alprazolam pe unde il luam pe unde nu, pana am reusit sa bu mai iau de loc, dar problema mea este gatul de cateva luni a reaparut durere in gat puncte albe pe buza de sus cateodata se imflameaaza si sunt dureroase alteori nu, dar parca sunt patrunse in buza nu sunt la suprafata se vad numai daca intind buza, pe amigdale am bubite mici si albe cat varful unui ac, in spatele gatului niste bubite roz si pe ici colo fasii albicioase, cateodata mi se pune si flegma in gat si jena la inghitire, am fost la ORL, am facut ecograf abdominal, exudat faringian si mi sa spus ca nu am nimic, medicul de familie la fel nu stie ce poate fi, va rog ajutatima, sau sa ma indrumati ce sa fac unde sa ma duc, starea asta anxietate e si de la gat si mai nou ma doare si in partea dreapta a gatului o durerere suportabila, uneori se si infierbinta partea asta, fac gargara cu bicarbonat mereu, am luat nistatina si doua saptamani si nimic nici o schimbare, am momente cand nici nu pot sa respir, mie frica sa nu patesc ceva am un copil de crescut
0
07-10-2013, ora 21:37
modiga aneta
Nu este medic/terapeut
modiga aneta
am uitat sa spun ca de o saptamana am si stari de voma, usturimi la stomac..
0
07-10-2013, ora 21:51
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
ecografia...nu arata daca sunt probleme la stomac
faci investigatii la gastrologie
citesti pe forum...tot ce am scris despre reflux si faringite...
0
07-10-2013, ora 22:05
modiga aneta
Nu este medic/terapeut
modiga aneta
ce analize pot sa fac la gastrologie?limba incarcata poate fi si de la stomac sau numai de la candida?cred ca si fetita mea se confruta cu asa ceva, de la jumatatea limbii inspre var are niste bubite foarte multe mici si sticloase, am fost si I-am facut exudat si la fel, nu are nimic, atata timp cat gatul se imflameaza bubite mici in gat, buza, stari de anxietate, ceva este..daca as spune la cati doctori am fost si nimeni nu a dat un raspuns concret..
0
08-10-2013, ora 21:22
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
excludeti din alimentatie tot ce tine de acru, acidulat, fructe citrice...irita si provoaca reflux gastric
laptele dulce...intretine micoza
pe forum gasesti expkicatii
la gastrologie...se face un tranzit baritat esofagian...dupa se administreaza tratament corect
0
25-02-2017, ora 22:42
Lidia97
Nu este medic/terapeut
Lidia97
Buna seara, mi.a aparut sub buza de jos niste bubite (ca niste cosuri) multe si dureroase... tind sa cred ca e un herpes...dar ma doare foarte tare, e jenant sa stiu bubitele acolo..sunt inestetice...ce ar trebui sa folosesc pt a le vindeca mai rapid? Multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns
66 comentarii 1 2 3

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.