leucocite in urina fetita de 6 ani

14-02-2009
amo_ki2000
Nu este medic/terapeut
amo_ki2000
buna ziua, am facut analizale fetitei mele de 6 ani si i-au iesit leucocite in urina respectiv 25 sicalciul ionic 4.15.Imi puteti da un raspuns, e un motiv de ingrijorare?multumesc
4 comentarii
0
15-02-2009, ora 08:35
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Calciul ionic este normal, dar fetita are o infectie urinara care trebuie tratata.Nu e un motiv de ingrijorare, dar trebuie examinat copilul de catre medicul de familie sau pediatru pentru a se vedea cauza infectiei urinare.Numai bine!
0
14-03-2009, ora 08:15
trimi_000
Nu este medic/terapeut
trimi_000
Buna ziua. As dori sa-mi spuneti parerea dvs despre urmatoarele analize:
leucocite(wbc): 11.200 max. normal 10.000
trombocite(plt): 144.000 min normal 150.000. La toate hemoleucogramele facute trombocitele au fost mici, chiar mai mici decat acum, fara ca alte elemente din hemoleucograma sa fie mdificate.
limfocite: 22%
concentratie medie hb/eritr: 31 g/dl. min normal 32
aslo: 400
leucocite in urina 25
urocultura: negativa
creatinina serica: 0.93mg/dl
bilirubina totala: 0.41 mg/dl
vsh 9mm
Mentionez ca analizele la sange le-am facut in ultima zi a ciclului menstrual daca are vreo legatura.
Si inca ceva acum 2 saptamani am facut tratament pentru candida si microorganisme LV(care contin tricomonas) dar am ramas cu o usturime pe unde urinez cand stau jos.
Am fost la medicul de familie si mi-a dat rowamicine pt aslo. Va multumesc
0
04-10-2010, ora 18:11
irinairina83
Nu este medic/terapeut
irinairina83
buna ziua. daca se poate sa-mi spuneti si mie ce inseamna faptul ca la analizele in urina rezultatul pentru leucocite este " -" adica nici o valoare. multumesc.
0
05-04-2011, ora 09:45
olteanuiuliana
Nu este medic/terapeut
olteanuiuliana
buna ziua, am facut analizale fetitei mele de 9 ani si i-au iesit leucocite in urina respectiv 25 rare celule epiteliale scuamoase, relativ frecvente leucocite si frecvent fosfat amorf.Imi puteti da un raspuns, e un motiv de ingrijorare?multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sumar de urină - informații pacient
  • Cum ne recoltăm urina pentru laborator
  • Leucocitoza (când cresc leucocitele)
  •