lesin, pierderi de memorie..

24-08-2011
cobrax1994
Nu este medic/terapeut
cobrax1994
Buna ziua, prietena mea in varsta de 15 ani jumatate de vreo 4 zile lesina zilnic de cel putin 10 ori, si de ieri a inceput sa aibe pierderi temporare de memorie (lesina, timp de 1-2 minute are impresia ca suntem in aprilie, nu mai stie ca suntem impreuna, uita multe lucruri, nume, dati, inclusiv numele ei, apoi lesina iar si isi revine, dar nu isi aminteste ce a facut cat timp a avut pierderea de memorie). Am citit pe net o groaza de lucruri, ba Ictus Amnezic, ba Encefalita, nici eu nu stiu ce sa mai cred. Momentan e in timpul perioadei, o doare burta uneori, si tot de ieri o doare in spatele capului, in ceafa. Aveti vreo idee ? Nu a fost la medic, si a mai patit asta in trecut, acum un an sau doi.
4 comentarii
0
24-08-2011, ora 16:28
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
DE MERS LA NEUROLOG!!
Cum de familia nu a dus-o la medic pana acum?? Macar tu sa fii mai lucid, poate fi ceva foarte serios!
Sa faca RMN si ce analize de sange si investigatii ii mai spune medicul.
Sanatate!
0
24-08-2011, ora 18:20
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
O intrebare:
DACA s-a mai intamplat si acum un an-doi in urma, parintii ei NU au stiut sau, au stiut si n-au dus-o niciunde sau STIU ceva, STIE si ea..si, NU vor sa-ti zica???.gandeste-te bine...Oricum, ii doresc sanatate si...fuguta la neurolog, asa cum zicea bine si Eclectica.-pe care o salut cu drag.
0
24-08-2011, ora 22:59
Mabel
Nu este medic/terapeut
Mabel
URGENT la medic pentru investigatii. Nu mai citi pe net..pe ce lume sunteti??
0
25-08-2011, ora 03:10
cobrax1994
Nu este medic/terapeut
cobrax1994
In seara asta si'a revenit...ca printr'un miracol, a lesinat mai mult, timp de 30-45 secunde, apoi si'a revenit brusc si a luat o gura mare de aer, era panicata, a visat ceva ciudat, cum ca vroia cineva sa o omoare, apoi a impins'o cineva tare de la spate si s'a trezit. De atunci nu a mai avut nicio problema...daca si maine se mai intampla ceva clar la spital. Multumesc mult pentru sfaturi !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: