masturbarea si sistemul imunitar

09-12-2010
daniel999
Nu este medic/terapeut
daniel999
spuneti-mi va rog, ce efecte are masturbarea asupra sistemului imunitar? multumesc
5 comentarii
0
09-12-2010, ora 12:32
daniel999
Nu este medic/terapeut
daniel999
va rog un raspuns
0
09-12-2010, ora 17:17
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Daniel999,

Masturbarea NU are niciun efect pozitiv, la nivelul niciunui sistem organic, incluzând şi sistemul imunitar, ci chiar din contră.
Sistemul imunitar este afectat atât direct, prin spolierea (sărăcirea, deposedarea) organismului de anumite substanţe vitale (seleniu, zinc şi acizi omega 3, de pildă), cât şi indirect, prin afectarea sistemului nervos central (SNC-ul) şi a sistemului endocrin.
_
Spuneţi NU masturbării, dacă vreţi să spuneţi DA sănătăţii fizico-mentalo-psiho-spirituale.
_



Toate cele bune şi Sărbători fericite.
Cu respect,
Nick
0
31-01-2011, ora 22:12
Bogdan26buc
Nu este medic/terapeut
Bogdan26buc
salutare la toata lumea. Am si eu o intrebare dar nu stiu cum sa o formulez mi-am facut si eu o prietena de acum 3 luni si mereu vrea sa o facem de mai multe ori pe zi si acum cateva zile am observat ca nu vrea sa se mai scoale penisul si nu stiu ce sa fac sunt disperat? Va multumesc si astept raspunsul pe adresa de mail -*

(*modificat de administrator)
0
16-02-2011, ora 04:12
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Bogdan26buc,

Problema dv. de tulburare a dinamicii sexuale s-a produs din cauza EXCESULUI de activitate sexuală. Luaţi o pauză şi consultaţi un medic urolog.
0
11-03-2012, ora 20:55
Mr1007
Nu este medic/terapeut
Mr1007
Eu nu cred in ahsdgjah dinacelea cum ca afecteaza spiritual da daca e cu credinta in dumnezeu si restul eu personal nu am credinta si sincer prietenul meu daniel nu am vazut niciodata niciunde un om sa moara sau sa turbeze din cauza masturbarii batranii de demult se masturbau si ei erau vremuri grele si traiau mai bine ca noi si la 80 de ani tot erau voinici daca vrei sa afli mai multe despre masturbare sincer recomand un canal youtube nu fac reclama e doar un ajutor cauta Q and A Dan and Jenifer tipi sunt geniali si te vor ajuta bafta multa si Nick cand ti-ai facut contul ai acceptat ca nu vei induce in eroare membri acestui forum cu nimic ( Dumnezeiesc sau forte divine in care ma bucur ca ai credinta dar nu obliga pe altii sa creada cea ce crezi tu ) o duminica placuta in continuare tuturor
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cancerul și sistemul imunitar
  • O pastilă care imită sistemul imunitar
  • Un nou pas spre crearea unui medicament pentru tratarea rapidă și completă a alergiilor
  • Mituri despre masturbare
  • Mediul, mai important pentru sistemul imun decât ereditatea
  • Efectele benefice ale soarelui asupra sistemului imun
  • A fost descoperită o substanță ce acționează asupra sistemului imunitar precum adrenalina
  • Probioticele și sistemul imunitar
  • Modificările sistemului imunitar pot promova îmbătrânirea sănătoasă
  •