laringita de la reflux sau?

26-12-2010
lauragruia
Nu este medic/terapeut
lauragruia
Buna seara,
De vineri seara am ragusit si nu stiu ce sa mai fac avand in vedere ca e si perioada sarbatorilor si nu prea ma poate ajuta medicul curant. Am fost plecata din Bucuresti, iar vineri seara am iesit sa merg in vizita la cineva, pe jos, avand in vedere ca stateau la cateva strazi distanta. Afara era rece si ceata. De cand m-am intors acasa, m-a luat o tuse uscata si am observat cum ma lasa vocea. Nu ma doare in gat, doar ca atunci cand inghit saliva, caci am cam multa ce-i drept, parca ma inec si imi vine sa tusesc. Am si secretii nazale apoase. Mentionez de asemenea ca sufar si de esofagita de reflux, ptr care urmez un tratament cu Lanzul 1/zi si debridat 3/zi, redigest cate 2 de 2 ori pe zi cu jumatate de ora inainte de masa. Pana astazi am fost plecata din Bucuresti in provincie la tara si au cam fost variatii de temperatura: in casa cald de la soba, afara rece. De la ce mi se trage si ce pot sa fac? Multumesc!
2 comentarii
0
26-12-2010, ora 22:43
lauragruia
Nu este medic/terapeut
lauragruia
Am uitat sa mentionez ca am probleme si cu amigdalele. In noiembrie am luat ultima doza de antibiotic, iar orl-istul mi-a recomandat sa le scot cat mai curand posibil.
0
26-12-2010, ora 23:04
lauragruia
Nu este medic/terapeut
lauragruia
Si mai am si sinuzita
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.