laparoscopie

02-05-2010
LORY 76
Nu este medic/terapeut
LORY 76
buna ziua, in urma histerosalpingografiei m-i s-a depistat trompele slab permeabile de aceea m-i s-a recomandat curatarea lor prin laparoscopie. Care este perioada de recuperare dupa aceasta interventie ? Va multumesc anticipat
2 comentarii
0
29-07-2010, ora 23:20
Dr. Radu Botezatu
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Radu Botezatu
foarte scurta, 2 -3 zile maxim. este vorba de 3 intepaturi.
0
01-12-2013, ora 19:25
lilianabv
Nu este medic/terapeut
lilianabv
Buna seara, va rog sa ma ajutati cu parerile dvs.am 38 de ani, am incercat de citiva ani sa ramin insarcinata, am facut analize si eu si sotul au iesit bune, dar dr. ginecolog mi-a recomandat laparascopie ptr. investigatii mai clare, am facut aceasta interventie, in urma ei a rezultat..trompe permeabile, dar ovarele asa mi sa explicat ca aveau o ;scoarta;care nu dadea voie la ovulatie, au fost curatate, iar acum trebuie sa astept,... nu am inteles bine ce inseamna si ce trebuie sa fac,... ma puteti ajuta va rog cu informatii, ce sanse mai am ptr o sarcina,..?mi sa spus despre driling ovarian bilateral, iar ca diagnostic la internare sa scris.displazia moderata a colului uterin.va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Complicații în chirurgia clasică față de chirurgia laparoscopică
  •