laparoscopia ce presupune?

27-03-2007
ritza
Nu este medic/terapeut
ritza
La inceputul lunii aprilie sunt programata pt laparoscopie. Imi puteti da mai multe detalii desptre aceasta interventie si ce presupune aceasta? Care sunt sansele de a face un bb dupa acesta operatie?
4 comentarii
0
27-03-2007, ora 00:00
Monick
Nu este medic/terapeut
Monick
Buna ritza. Eu am facut aceasta operatie joi pe 22 martie. Mi s-a facut anestezie generala in vena si cu o masca ce mi s-a pus pe nas si gura. A durat o ora cu totul. Nu am simtit absolut nimic.
Dupa si urmastoarea zi au aparut si durerile, suportabile, la locurile cusute (3 gauri).Sambata m-am asimtit super si am plecat acasa.Acum nu ma mai doare intern, doar unde sunt prinse atele.
Mai greu cu dieta.
Mananc de azi supa cu carne din piept de pui fara piele.
Pana azi doar zeama de legume, iaurt degresat si ceai.
Nu stiu ce as mai putea sa mananc. Sa nu iti fie teama e usoara operatia. Succes si sanatate!
0
27-03-2007, ora 00:00
ritza
Nu este medic/terapeut
ritza
multumesc frumos monick
dupa desfundarea trompelor crezi ca mai exista obstacole in conceperea unui bebe?
0
27-03-2007, ora 00:00
Monick
Nu este medic/terapeut
Monick
Imi pare tare rau, nu te pot ajuta cu nici un sfat. Nu stiu.
0
25-05-2007, ora 00:00
aly32
Nu este medic/terapeut
aly32
de 7 ani ma chinui sa desfund trompele si nu reusesc. Am suportat 2 laparoscopii, din care una la prof.B.Marinescu, si o operatie clasica de desfundare a trompelor. Nu vreau sa te dezamagesc dar pot sa-ti spun ca eu nu am reusit sa fac trompele functionale. MULTA BAFTA
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Complicații în chirurgia clasică față de chirurgia laparoscopică
  •