lamuriti ma si pe mine va rog ce inseamna -blocaj ovarian-?

07-12-2006
sonia25
Nu este medic/terapeut
sonia25
Am luat timp de 5 ani pilule Logest si in ultimul timp aveam menstruatia putina si inchisa la culoare pana cand intr o luna nu mi a mai venit deloc.Am foat la medic si mi a zis ca multe femei fac blocaj ovarian de la anticonceptionale si c atrebuie sa le intrerup cateva luni.Le am intrerupt, insa mi a aparut o acnee in zona gatului si pe spate.La cateva luni am inceput sa iau iar anticonceptionale, de data asta mi a recomandat un medic yasmin si incet mi s a reglet si problema cosurilor.Am luat 3 luni si iar mi s a oprit menstruatia si le am intrerupt din nou. A reaparut si acneea.Am si o scurgere branzoasa, gelatinoasa urat mirositoare cu mancarime in interior si abundenta.E vorba de blocaj ovarian??Au toate de mai sus legatura cu asta?Mi s a descoperit ca am candida cand am fost la control insa nu mi a trecut cu nici un tratament.Va rog sa ma lamuriti si pe mine ce trebuie sa iau.

Va multumesc!
1 comentarii
0
21-02-2007, ora 00:00
mythought
Nu este medic/terapeut
mythought
din cate stiu eu candida se poate asocia usor cu alte ciuperci sau bacili.Asa ca tratamentul e diferit de la persoana la persoana.Cel mai bine e sa gasesti un medic bun.Sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.