lamuriti-ma si pe mine! va rog - cand dadeam sa penetrez partenera revenea fleasca

18-01-2016
anonimus23
Nu este medic/terapeut
anonimus23
Am 18 ani inca nu mi-am inceput viata sexuala dar am incercat de cateva ori sa mi-o incep doar ca nu am reusit pentru ca, cand dadeam sa penetrez partenera revenea fleasca.. Plus ca eu am niste jenari daca decalotez glandu in erectie si ating de orice ma jeneaza si cand atingeam de vaginu partenerei ma jena si revenea fleasca sau cateodata pur si simplu revenea fleasca.. Doar la oral imi mentineam erectia.. Daca e din cauza sensibilitati aceste jenari ce pot face ca sa scap de sensibilitate? Sau daca nu este din cauza sensibilitati aceste jenari de la ce pot fii si ziceti-mi o rezolvare va rog
5 comentarii
0
18-01-2016, ora 09:38
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Este important sa incerci sa descrii ce inseamna "jena" de care vorbesti? Durere, usturime, teama, rusine, etc.? Care este diferenta intre sexul oral si cel vaginal? Pare ca este mai degraba vorba de o teama de penetrare...
Ai avut vreodata o infectie, fimoza (nu se putea decalota penisul) sau o rana/lovitura la nivelul penisului?
Valentin Pescaru
psiholog-psihoteraeut-sexolog
0
19-01-2016, ora 15:05
anonimus23
Nu este medic/terapeut
anonimus23
Nu stiu cu ce sa compar jenarea... Dar nu este nici de rusine, usturime sau teama... Doar ca am senzatia aia ca daca pun mana pe gland sau daca ating glandu de ceva cand e in erectie si decalotat... Ma jeneaza cum ar fi pielea iritata ceva de genu... Nu stiu cum sa zic sigur.. Si da am avut candida dar m-am tratat si fimoza nu am avut pana acum doar ca ma masturbez des...
Si mai am o intrebare la dumneavoastra cand vreau sa imi penetrez partenera ori ma jeneaza... Glandu ori... Pur si simplu nu mai am erectie dintr-o data cand mi se face oral nu am nici o problema cu erectia etc
0
19-01-2016, ora 16:59
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Este foarte probabil ca jena de care vorbesti sa fie cauzata de excesul de masturbare; frecarea repetata, pe termen lung a dus la "iritarea" tesuturilor care acopera penisul, care este resimtita ca acea jena despre care vorbesti.
Pe de alta parte masturbarea in exces a "invatat" organismul cu un anumit tip de stimulare care este greu de reprodus de catre vagin. Singura stimulare asemanatoare este sexul oral, de aceea nu ai probleme atunci.
Solutii:
- renuntarea la masturbare si descarcarea tensiunii sexuale prin multa miscare, efort fizic sau sport
- invata sa te relaxezi in timpul actului sexual, sa te bucuri de preludiu, de mangaieri, astfel incat organismul sa se obisnuiasca cu acest tip de stimulare
0
27-01-2016, ora 02:07
Ana strugaru
Nu este medic/terapeut
Ana strugaru
Buna!am si eu o problema.Am nascut akm 3luni o supetbitate de copil normal tin sa mentionez, akm cateva zile Am descoperit la inceputu vaginului am ca o bucata de carne, cheag de sânge nu stiu ce este pt ca ma doare cand am contact sexual si imi si sangereaza după ce se incherie contactul sexual nu ma mai doare dar tot imi sangereaza cateva zile.ce poate fi ?mi-a aparut după nastere inainte sa nasc nu am avut asa ceva.
0
27-01-2016, ora 09:17
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Este foarte probabil sa fie un tesut ramas in urma nasterii sau a operatiei de coasere, daca ati nascut natural. Mergeti la un ginecolog pentru a stabili ce este exact si ce e poate face.

Valentin Pescaru
psiholog-psihoterapeut-sexolog
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici