lamuriri

02-08-2009
alexutza_3107
Nu este medic/terapeut
alexutza_3107
buna,
de curand (3 sapt) am avut primul meu contact sexual. dar dupa penetrare am avut o hemoragie foarte puternica de la care am ajuns la spital. (totul se petrecea la istanbul) la urgenta intr-un spital din istanbul am inteles de la medic doar cuvantul, , operatie". am fost adormita si m-am trezit dupa 30 min (prietenul meu a spus) intr-un pat de spital, fara sa primesc nici un fel de lamuriri. medicii nu stiau nici o boaba de lb. engleza, prietenul meu stie foarte putina romana si deci nu a putut sa-mi explice mai nimic. 3 zile dupa, am avut o mica scurgere maronie si atat. am revenit in tara si mi-am facut programare la doctor dar nu am mai ajuns deoarece mi-a venit ciclu (era perioada). si am zis, ca daca nu am nici un simptom sa astept si urmatorul ciclu din luna august sa vad ce se intampla. dar aseara am gasit pe chilot un fir de ata cam de 1, 1/2 cm. am intrat in panica: ce am ? ce s-a intamplat de fapt ? am crezut ca am fost doar chiuretata, dar acum descopar ca am avut si fire... poate cineva sa ma lamureasca, pana ajung la medic sapt. urmatoare ? astept un raspuns urgent, multumesc
2 comentarii
0
04-08-2009, ora 07:41
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
E posibil, daca prietenul tau este musulman sa se fi speriat de hemoragia care ai avut-o dupa primul contact sexual si la spital medicii sa-ti fi refacut himenul. De atunci s-a mai atins de tine? Pentru sutura au folosit ata/ catgut resorbabil, care in timp a fost absorbit si capetele le-ai gasit pe chilot.Eu asa imi explic.Poti merge, de curiozitate la un control ginecologic si-ti va spune medicul ce s-a petrecut.
0
04-08-2009, ora 11:09
alexutza_3107
Nu este medic/terapeut
alexutza_3107
multumesc pentru respuns. prietenul meu nu s-a mai atins de mine, pentru ca ne-a fost frica la amandoi. chiar azi am programare la medic. sunt curioasa sa vedem ce va spune. inca o data multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.