labii umflate

18-09-2014
stelutzsa
Nu este medic/terapeut
stelutzsa
Buna ziua.
De vre-o 2 saptamani ma 'lupt' cu o infectie urinara. De cate ori schimb partenerul sexual ma trezesc cu aceasta bucurie. Tin sa mentionez ca fac pauze destul de mari - mai mult de 6 luni intre ei. Cam dupa 2-3 saptamani de la reinceperea activitatii sexuale dupa cum ziceam ma procopsesc cu o infectie urinara. Deja am invatat reteta - proba urinara la laborator si antibiotice 2 saptamani. Din nefericire acum trec printr-o perioada extrem de dificila financiar si nu imi permit rezolvarea infectiei urinare (care ar fi cam 50 lei). Asa ca am optat pt ceaiul Uractiv care a fost 5 lei - dar care nu are un efect decisiv ci doar imi pastreaza infectia in limite suportabile. Oricum... problema mea e urmatoarea: Acum 2 zile am avut ultimul contact sexual. Ieri am simtit un oarecare discomfort dar am presupus ca sunt doar iritata de la actul sexual (m-am ganit ca probabil nu m-am lubrifiat). Astazi insa discomfortl s-a agravat, labiile mari imi sunt inflamate (pur si simplu umflate) iar scurgerea s-a facut un alb branzos. Cum in nici un caz nu imi permit un ginecolog puteti sa imi dati un sfat? Ar trebui sa renunt la orice contact sexual (chiar daca umflatura se retrage) - as putea fi contagioasa? Am citit undeva ca un tampon inmuiat in iaurt ajuta - sa incerc? M-am dat cu crema de galbenele pe labii - am gresit?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.