keratocunus

17-12-2009
danutz_danutz
Nu este medic/terapeut
danutz_danutz
Buna ziua, pentru Dl.Dr.Sarbu..am fost diagnosticat ku Kc gradul 1-2, in martie 2009 mi-am facut implant de inele ferrara la Cj, apoi in octombrie 2009 am facut la acelasi ochi C3R, ceata nu mai este prcum era la iceputul operatiei de C3R, dar nu mi-a scazut astigmatismul de -6.0, dupa cat timp ar trebi sa se cunoasca rezultatele?In tot acest timp am luat S.O.D(superoxid-dismutaza) precum si Colostru probiotic cu factor de crestere si regenerere epiteliala.In ianuarie am programare la Cj sa vad cum a evoluat, dar medicul meu D-na Pop Ioana care mi-a descoperit Kc-ul nu e foarte multumita de rezultate shi nici eu dupa interventia de C3r.Sunt constient ca e in functie de fiecare pacient in parte, de aceea am luat si aceste suplimente care pot zice ca au costat pana akum inca o operatie de implant de inele ferrara.Cat despre prima interventie sunt foarte multumit, durerile de cap si ochi au disparut.De la Bucuresti mi s-au recomandat lentile moi pentru a acoperi intreaga cornee pentru o mai buna refractie a luminii.Sunt foarte bune.Ce imi recomandati?A mai aparut ceva nou sa ma ajute?Va multumesc anticipat.
1 comentarii
0
10-03-2010, ora 21:24
lavynya fln
Nu este medic/terapeut
lavynya fln
buna am si eu o problema am si eu keratoconus si am fost la medic in timisoara si am facut un fel de tomografie nu stiu dak ma exprim bine adica un film pt tot ochiu si am pielea aceea la cornee foarte subtire la un ochi de 415 si la stangu 482 si mi sa indicat sa fac cross linking si dupa parerile de pe net nu mai am nici un curaj.si mi sa explicat k pe parcurs se poate sami pierd vederea DAK NU FAC CROSS LINKING (adica nu o sa vad deloc)si dak fac cross linking maI PRECIS CE MI SE VA FACE
SI VREAU SA SPECIFIC K AM O DIOPTRIE FOARTE MARE INTRE OCHI LA STANGU AM LENTILA MOALE SI LA DREPTU TARE.LA DREPTU AM O DIOPTRIE DE-5, 50SI STANGU DE 0, 75 DE APROAPE VA MULTUMESC
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.