keratocom, leucom cornean, glaucom secundar..

04-02-2012
saylornyght
Nu este medic/terapeut
saylornyght
sunt doar cateva din diagnosticele puse fetitei mele in varsta de 2 anisori, care sa nascut fara putinta de a vedea lumina zilei...am fost la multe cabinete si spitale de profil de la noi din tara..posibil sa mai existe o luminita de speranta si pt mine ca parinte si pt fetita mea.multi medici au fost rezervati..sa nu zic pesimisti in aceasta privinta...toti mi-au spus ca fetita nu percepe lumina deloc...nu vreau sa ma substitui unui doctor care are pregatirea necesara si laborioasa de a reda vederea in unele cazuri unui om aflat in intuneric, nici nu ma consider mai inteligent in acest domeniu decat femeia de serviciu a unei clinici oftalmologice...dar nu pot ramane neutru, impasibil cand tonul este condescent, cand fetita mea este privita ca un cobai, si mai ales ca akum stiu sigur eu ca parinte ca fetita mea percepe ceva din lumina zilei, si nu pot sa nu imi pun intrebarea:cine este mai orb?am intrat pe acest forum in urma cu 2 ani in speranta ca voi gasi un raspuns pt fetita mea...parerea mea sincera este ca avem medici nu buni, ci foarte buni din punct de vedere medical, dovada sta si interventiile chirurgicale inedite efectuate pe plan mondial de catre medici romani, departe de mine de a blama lumea medicala pt starea in care este fata mea acum sau doar pt ca am dat peste niste medici(2-3)filfizoni, increzuti, si mai presus de toate care au uitat juramantul facut.!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.