keloid

30-07-2008
ada_maxx
Nu este medic/terapeut
ada_maxx
Buna.Am 22 de ani si am 4 keloide...si mai trebe sa fac acum o operatie la genunchi si as vrea sa stiu daca pot sa previn aparitia lor...trebe sa precizez k de 9 ani fac tratament cu zeraderm si injectii in keloide.nu stiu c sa mai fac...va multumesc
2 comentarii
0
30-07-2008, ora 00:00
Dr. Daniel Popescu
Identitate neconfirmată
Dr. Daniel Popescu
Din pacate aparitia cicatricilor cheloide nu poate fi prevenita. Nu ati mentionat unde sunt localizate cele 4 cicatrici si cum au evoluat ele sub tratament. 9 ani este o perioada f. lunga si ar fi trebuit sa se amelioreze demult. Ce fel de tratament injectabil ati facut?
0
02-08-2008, ora 00:00
ada_maxx
Nu este medic/terapeut
ada_maxx
referitor la localizarea keloidelor...am unu la umar, unu la piept, unu la picior si altu pe sold..cel de la umar si piept mi-au iesit in urma varsatului de vant si au fost operate apoi am facut tratament pentru le albi si sa revina la nivelul pielii(acestea erau foarte rosii si mult deasupra nivelului pielii)acestea au ajuns in decursul anilor la un aspect mai placut.Celelate cicatrici le am in urma unor operatii..am o problema medicala si anume am displazie fibroasa..mi-au aparut niste chisturi pe os acum 2 ani si de atunci ma operez de cate ori apare un chist nou:((...de aceea va cer ajutorul pt k urmeaza sa ma operez iar si imi apar fire albe in cap de la 22 ani
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul