karissa si antibiotice

08-03-2009
alina85
Nu este medic/terapeut
alina85
Buna ziua tuturor si La multi ani de 8 Martie..
datorita unei mici infectii in organism am fost nevoita sa iau antibiotice in ziua in care eram la cea de-a 19-cea pilula karissa(folie cu 21 drajeuri). in zilele in care am luat pastilele 19 si 20 am avut contact neprotejat dar fara ejaculare in interior..peste 5 zile ar trebui sa am ciclul menstrual..ar trebui sa-mi fac griji?
2 comentarii
0
15-03-2009, ora 15:49
alina85
Nu este medic/terapeut
alina85
Buna ziua domnul doctor abia acum am vazut mesajul si totusi as avea o nelamurire..eu nu sunt in romania de aceea m-i s-a recomandat un antibiotic strain numit U-Cef care contine "cefuroxime 500g" nu am mai auzit de acest nume! ideea e ca mi-a venit ciclul menstrual dar intr-o cantitate mai mica decat de obicei!nu stiu ce sa fac!sunt putin ingrijorata..ar trebui sa fac un test de sarcina?
multumesc pt raspuns!
0
15-03-2009, ora 17:22
ady1979
Nu este medic/terapeut
ady1979
buna
si eu am inceput sa iau karissa, am luat o luna, apoi in luna a doua, cand mai aveam 9 pastile si terminam folia, mi-a venit ciclu, asta e a 5 zi in care imi curge, si inca mai am pastile de luat
e posibil sa vina mai devreme
va rog astept un raspuns
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul