karissa

17-01-2009
sunny
Nu este medic/terapeut
sunny
Se intampla ceva daca iau karissa si iau si omega 3? isi pierd eficienta? pot avea probleme de sanatate?
15 comentarii
0
18-01-2009, ora 23:59
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Nu.
0
13-04-2009, ora 11:13
Rebechita
Nu este medic/terapeut
Rebechita
am si eu o intrebare in legatura cu anticonceptionalele karissa: nu shtiu cum sa spun dar o voi spune direct... iau aceste pilule de 4 luni si mie imi vine ciclul a 4-a zi de la terminarea lor si ma tine 3 zile.stiu ca trebuie sa le reincep la o saptamana dupa terminarea lor. intrebarea e daca este risc sa raman insarcinata daca este act sexual neprotejat, sa zicem asa, , in acele 4 zile de la terminarea pilulelor pana la inceperea sangerarii? va rog sa imi dati un raspuns va multumesc
0
13-04-2009, ora 11:16
Rebechita
Nu este medic/terapeut
Rebechita
am auzit ca este bine sa fac o pauza de la pilule dupa o anumita perioada. as dori sa aflu cam la cat timp ar trebui sa iau acea pauza, cat sa dureze, si reinceperea administrarii lor cum trebuie facuta, adica tot din prima zi a sangerarii sa iau prima pilula? va multumesc
0
14-01-2010, ora 21:59
elenaflo
Nu este medic/terapeut
elenaflo
am si eu o intrebare...e prima data cand iau anticonceptionale karrisa si nu gasesec pe niciun forum raspunsul la intrebarea mea...as vrea sa stiu daca sunt protejata 100% in cele 7 zile de pauza...multumesc..astept raspuns
0
14-01-2010, ora 22:56
Issa23
Nu este medic/terapeut
Issa23
@ elenaflo, esti protejata si in cele 7 zile de pauza, cum este de altfel la toate anti.
0
15-01-2010, ora 16:39
elenaflo
Nu este medic/terapeut
elenaflo
auziti dar anticonceptionalele astea nu trebuiesc prescrise dupa ce ti se face o analiza anume sau merge asa dupa ureche...? eu am fost la medic si i-am spus ca am dureri menstruale f mari si gata mi-a prescris karissa, cu toate ca am niste noduli la ambii sani sau n-are legatura!?
0
15-01-2010, ora 16:40
elenaflo
Nu este medic/terapeut
elenaflo
pana acum n-am mai luat anticonceptionale...deci informati-ma si pe mine pls!
0
17-01-2010, ora 20:55
Issa23
Nu este medic/terapeut
Issa23
Depinde si cu medicii astia.. ca e de speriat, cei mai buni medici ginecologi sunt la Medlife [ cel de pe grivitei ]parerea mea, si iti pot recomanda pe cineva de acolo, pe Alma Georgescu, la care am fost si eu si tot karissa mi.a recomandat. iar daca tu spui ca te.ai dus si i.ai zis doar de dureri..si ti.a dat anti..e cam dubios :))), cu ce anume vrei sa te informez? imi spui si poate te pot ajuta, te pup !
0
20-03-2010, ora 13:30
ovidiu11
Nu este medic/terapeut
ovidiu11
buna ziua, prietena mea ea karissa de am an de zile si totul a fost bine pana acuma, dar de o saptamana a inceput sa ia niste medicamente ca sa slabeasca, numai ca de 2 zile zice ca ai vine ceva ca si inainte sa fie pe treaba si mai are de luat 7 pastile pana la terminarea celor 21 de pastile... e ceva in neregula sau nu e bine sa ia si alte pastile in accelasi timp... va rog frumos raspundeti-mi ca sant tare ingrijorat.multumesc
0
03-04-2010, ora 12:34
stelutza24
Nu este medic/terapeut
stelutza24
buna ziua, am luat karissa luna trecuta si nu am facut pauza de 7 zile, iar aseara am sangerat putin, va rog sa imi raspundeti multumesc sunt foarte ingrijorata. o zi buna
0
05-04-2010, ora 23:44
dea321
Nu este medic/terapeut
dea321
am hotarat sa iau anticonceptionale si la sfatul farmacistului am ales karissa.nu stiu cu exactitate cand sa incep sa le iau si daca vor avea efecte adverse(cosuri, kilograme in plus).mi-e putin teama.ma poate ajuta cineva?
0
11-09-2010, ora 12:38
simo47
Nu este medic/terapeut
simo47
Buna.
Iau Karissa doar de o luna si nu stiu daca sunt protejata si in cele 7 zile de pauza sau daca in a opta zi cand incep o noua folie sunt protejata 100%. Va rog sa-mi spuneti care sunt zilele cu risc.Multumesc
0
19-12-2010, ora 00:55
dani-el
Nu este medic/terapeut
dani-el
am o prietena cu aceeasi problema nu stie cum e cu pauza de 7 zile sunt curios ca cineva mi-a spus ca protectia e valabila
0
21-12-2010, ora 00:28
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Toate anticonceptionalele protejeaza de sarcina atat in timpul zilelor cu pilule cat si in timpul zilelor de pauza dintre doua folii.
0
14-01-2011, ora 00:02
mariabc
Nu este medic/terapeut
mariabc
iau karissa de trei luni in a treia luna in ziua 16 de administrare a pastilelor am omis sa iau pastila.
nu am luat pastila nici la interval de 12 ore asa ca am continuat cu pastilele in celelalte zile pana in ziua 21 dupa care am intrerupt si mi-a inceput menstruatia.dupa 7 zile am luat si prima pastila din urmatoarea cutie unde am citit ca trebuia sa continui cu o noua cutie daca in cele 7 zile in care nu aveam protectie se terminau cele 21 de pastile.
intrebarea mea este cum continui sa iau pastilele si cum stau cu protectia?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul