janine...

07-05-2009
Adrybyby
Nu este medic/terapeut
Adrybyby
buna ziua!am inceput sa iau dinou janine dupa mai bine de 1 an, cnd am inceput sa le iau imi venise in aceea luna de2 ori ciclul.Dupa 10 past am inceput sa iau in greutate 5 km mananc intruna si dorm toata ziua, alte sintome nu au aparut inca. Pot sa ;le schimb k is in perioada examenelor si nu pot sa invat din cauza starilor de somnolenta si oboseala, si cu ce alt contracept sa le schimb, va rog sa ma ajutati:)
2 comentarii
0
09-05-2009, ora 20:12
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Schimbarea anticonceptionalelor se face dupa ce terminati folia actuala. In cazul dv, ar fi preferabila schimbarea nu a anticonceptionalelor, ci a metodei contraceptive folosite. Daca v-ati ingrasat la reluarea acelorasi pilule pe care prima data le-ati tolerat, e posibil sa va ingrasati si daca luati alt tip de pilule.
0
09-05-2009, ora 23:44
Adrybyby
Nu este medic/terapeut
Adrybyby
si ce sa fac sa le continui janinele sau sa incerc alt contracept?am uitat sa spun ca in urma cu 5 zile am luat pilula de a 2 zi postinor 2 si mi-a venit dupa 5 zile ciclu si am inceput Janinele a 2 zi crezand ca ii doar o scurgere:D, de la ele ma simt foarte rau si anul trecut am renuntat la ele dupa 3 luni deoarece am facut hemoragie:(...nu stiu ce sa mai fac, ce sa folosesc...la prezervativu is alergica:(
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul