iritatie frunte... ca niste cosuri mici-mici

22-06-2009
elena39
Nu este medic/terapeut
elena39
fiul meu are 14 ani si de 1 an de zile i-au aparut niste cosuri mici mici pe frunte rosii, iar altele mai mari care coc ici colo izolat, din cauza aceasta si-a lasat parul lung si breton ca sa-si acopere aceste mici cosuri care i s-au intins toata fruntea.pana la perciuni.in vacantza acum s-a tuns scurt ca sa i se treaca aceste cosuri dar se pare ca nu au nici un gand.am dat cu iod, cutaden, fluocinolon din cand in cand si degeaba.sunt ca un pojar, si f multe una langa alta.Va rog sa-mi spuneti si mie cu ce sa-i dau sau ce sa faca
5 comentarii
0
22-06-2009, ora 13:10
elena39
Nu este medic/terapeut
elena39
nu s-a mai intalnit nimeni cu un astfel de caz ?
0
22-06-2009, ora 13:54
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Fiul dvs are acnee. Ar trebui sa mergeti cu el la un consult dermatologic pentru a-l sfatui cum sa depaseasca aceasta etapa din viata lui.
0
30-09-2010, ora 21:49
laura.mar
Nu este medic/terapeut
laura.mar
eu am 39 de ani.de aproximativ 0 luna mi-au aparut cosuri pe frunte pana in dreptul tamplelor.folosesc sapund dove.multumesc.poate fi din cauza alimentatiei?de la ciocolata de exemplu?multumesc
0
03-10-2010, ora 16:36
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Este posibil, insa ar trebui mai intai sa vedeti daca nu aveti niste chisturi de ovare. Faceti o ecografie.
0
03-10-2010, ora 18:37
Valentina - Bianca
Nu este medic/terapeut
Valentina - Bianca
Am ap 15 ani, si eu am patit asta, probabil ca sunteti alergica la unele ingredientele. Fiindca si eu patesc asta dupa ce mananc dulciuri si daca beau suc (cu/fara acid). Cel putin asa cred eu. Nu va suparati va rog asta este parerea mea, pt ca eu am fost in aceeasi situatie si de cand am aflat nu mai mananc dulciuri si nu mai beau sucuri decat apa plata. Dar mai bine ascultati sfatul domnului doctor.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Vaccinul pentru cosuri (autovaccin acnee)
  • Coșuri pe fese - cauze și tratament
  •