iritatie pe capul penisului

17-08-2007
laur77
Nu este medic/terapeut
laur77
Buna ziua, sunt nou pe aici, ma confrunt de vreo 2 zile cu o iritatie pe capul penisului sub forma unor bubite rosii si ma mananca in partea stanga a preputului. Mancarimea nu este continua, apare la interval de cateva ore bune, ma mananca putin si dispare senzatia. Initial am crezut ca m-am iritat dar vad ca dupa 2 zile nu mi-a trecut. Am o sotie fidela si am facut tot timpul sex neprotejat Acum vrem sa facem si un bebe...Ce pot sa fac sa-mi treaca?
281 comentarii 12 ..... 9 10 Înainte ›
1
23-08-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Sotia nu se plange de mancarimi sau usturimi vaginale ? Nu a urmat niciunul dintre voi un tratament cu antibiotice in ultima saptamana?
0
27-08-2007, ora 00:00
laur77
Nu este medic/terapeut
laur77
A avut si sotia in acelasi timp cu mine niste mancarimi dar i-au trecut de la spalaturi cu ceai de pelin. Eu m-am dat vreo 4 zile cu Advantan crema si vad ca mi-au trecut si nu ma mai mananca. Sotia a terminat niste tratamente cu vreo 2 luni in urma care au continut si antibiotice.
0
27-08-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Atunci insemna ca totul e OK!
0
29-08-2007, ora 00:00
laur77
Nu este medic/terapeut
laur77
multumesc mult!
0
23-04-2009, ora 04:03
Yulyan25
Nu este medic/terapeut
Yulyan25
Buna ziua, am 20 de ani si am o prietena fidela, suntem impreuna de 2 ani si rar am facut sex protejat, iar acum ma confrunt cu o iritatie, asa ii zic eu, nu stiu exact ce este mi-a aparut pe capul penisului bubite rosii si am mancarimi si am auzit-o si pe prietena mea ca are la fel mancarimi. Nu am urmat niciunul tratament. Este ceva grav?Cum sa fac sa-mi treaca?
0
30-04-2009, ora 21:40
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Ar trebui sa va examineze un dermatolog pentru a vedea daca nu este vorba despre o candidoza.
0
14-06-2009, ora 18:13
eo.eo.eo
Nu este medic/terapeut
eo.eo.eo
buna ziua, am 16 ani.si de acum 2 saptamani pe capul penisului...mi'au aparut niste bubite mici si rosii la inceput au fost 2 iar acum sunt mult mai multe...si nu stiu ce sa fac sa imi treaca..?
0
18-06-2009, ora 21:10
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Asa spontan sau dupa un act sexual sau o masturbare?
0
19-06-2009, ora 11:19
eo.eo.eo
Nu este medic/terapeut
eo.eo.eo
spontan..:(..
0
19-06-2009, ora 11:24
eo.eo.eo
Nu este medic/terapeut
eo.eo.eo
defapt nu's foarte sigur daca spontan sau dupa o masturbare.pt ca mi'a aparut de ceva vreme cam de o sapt sau chiar mai bine...dar mai probabil dupa o masturbare cred..:(.
0
21-06-2009, ora 22:32
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Aplica de 2 ori pe zi, dimineata si seara, Advantan crema, masand bine locul pana intra in piele. Inainte de aplicare spala capul penisului cu apa calduta si sterge-l cu un prosop curat.
0
22-06-2009, ora 08:34
nicu00
Nu este medic/terapeut
nicu00
buna ziua! acum un an m a muscat un paianjen de penis si s-a inflamat si simteam o usturime si mancarime in acelasi timp. Capul penisului este mereu iritat in locul pe unde iese urina. De vreo doua zile ma doare capul penisului inauntru iar noaptea mi s-a intamplat sa ma trezesc ca ma ustura din cauza ca imi vina sa urinez. Partea pe unde iese urina este inflamata, nu foarte rau dar se observa. am fost la un urolog si mi a dat un unguent dar la ceva timp ma doare si e o durere surda. dc puteti identifica problema mea va multumesc anticipat.
0
22-06-2009, ora 08:45
nicu00
Nu este medic/terapeut
nicu00
ce am uitat sa va spun este ca nu am inceput viata sexuala si am 27 ani.
0
22-06-2009, ora 13:52
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Aveti nevoie de investigatii mai complexe. Apelati la un urolog.
0
22-06-2009, ora 14:29
nicu00
Nu este medic/terapeut
nicu00
sa inteleg ca e destul de grav?
0
24-06-2009, ora 09:22
eo.eo.eo
Nu este medic/terapeut
eo.eo.eo
acum am aflat 100 de unde am chestia asta la inceput a avut tata apoi mama si probabil pt ca am folosit toti aceeasi toaleta ma gandesc ca sar putea sa se fi trasmis banuiesc
0
24-06-2009, ora 17:25
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Nu este de la toaleta.
0
24-06-2009, ora 23:26
eo.eo.eo
Nu este medic/terapeut
eo.eo.eo
ok...at o sa ma duc la un medic dermatolog...ms pt tot: :..
0
27-06-2009, ora 19:21
daniellli
Nu este medic/terapeut
daniellli
crema asta ADVANTAN este buna si pentru balanita oricum trebuie prescrisa o reteta ca sa o poti cumpara zic eu...
0
27-06-2009, ora 20:19
daniellli
Nu este medic/terapeut
daniellli
am fost la un doc poate il cunoasteti CAIUS SOLOVAN din timisoara si eu i-am spus ce creme am luat unele care dv ati spus ca sant bune dar el a spus ca nu am luat nimic bun ex.nidoflor clotrimazol pimafucort triderm bepantan travocort etc.este prf. univ.a spus ca sa ma spal doar cu apa cu bicarbonat.el a spus ca stie ce trebuie luat dar ii destul atat.foarte bun tratament dar.am roseata pe capul penisului si dureri sub forma de arsuri.hotarativa oameni buni ca suntem o gramada in situatia asta.
0
25-08-2009, ora 14:47
tzugulea16
Nu este medic/terapeut
tzugulea16
buna ziua...am si eu o problema.sub capul penisului mi-au aparut doua dungi rosii...care ustura la dus si la contact sexual.par a fi iritatii.ma poate ajuta cineva ?
0
26-09-2009, ora 13:11
nyty
Nu este medic/terapeut
nyty
buna ziua.numele meu este gabriel si am si eu o problema.de vreo 2 zile am dureri ale penisului, s-a intimplat dupa un contact sexual cu prietena mea cu care locuiesc de 2 ani, simntome.dureri ale penisului mai ales ale, , capuluimai mult in zona canalului.prietena mea se plinge de usturimi si dureri vaginale, eu cred ca a racit si drept urmare o infectie si-a facut aparitia si prin contact sexual am luat si eu aceasta infectie.Ce este de facut domnule doctor. Va rog sa ne prescrie-ti ceva ca noi suntem rusinosi si nu avem curaj sa mergem la un urolog vs ginecolog
cu stima gabriel
0
05-10-2009, ora 22:25
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Problema voastra e mai complicata si nu trebuie sa mergeti la un "urolog vs ginecolog", ci amandoi la un dermatolog!
0
17-10-2009, ora 15:44
daniellli
Nu este medic/terapeut
daniellli
Gabriel, daca rezolvi problema te rog sa ne spui si noua ce tratament ai luat si la care cabinet ai fost. ai simptome ca si mine, eu cand am vb cu doc a spus ca ma trimite la psihiatru.toti la care am fost..NO COMENT!!!!!!!!!!! este o pagina aici unde scrie ca balanita la barbati se manifesta prin dureri sub forma de arsuri.NU EU AM SCRIS TITLUL ALA!.
0
19-10-2009, ora 12:16
Kuku12
Nu este medic/terapeut
Kuku12
Buna ziua! Acum vreo 2 ani am suferit de o candidoza(cu tot ce presupune ea:decuamarea pielii de pe penis si aspectul alb-branzos al acesteia, mancarimi, miros urat). am mers la medic si am facut tratament in urma caruia am scapat de aceste simptome. Problema e ca, mi-a ramas totusi o pata rosie pe penis(nu pot zice ca e chiar o pata, dar oricum, penisul nu are aspectul lui normal), care, din cand in cand(mai ales daca nu ma spal vreo 2-3 zile) emana un miros urat sau mi se decuameaza pielea, insa nu ca atunci cand am avut candidoza.
Am mai urmat tratamente impotriva candidozei de atunci, dar nu am reusit sa scap de chestia asta. Nu ma mananca, nu ma deranjeaza extraordinar de mult, dar, ma intreb ce e cu ea. E tot candidoza aceea? De ce nu am putut scapa de ea?
0
21-10-2009, ora 21:47
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Prima geseala apare de aici : "daca nu ma spal 2-3 zile" !!
Capul penisului trebuie spalat in fiecare dimineata cu apa simpla si sters cu un prosop curat ! Altfel, secretiile care se aduna in timpul noptii fermenteaza si devin iritante.
0
27-10-2009, ora 23:23
bogdan 90
Nu este medic/terapeut
bogdan 90
Buna.am si io o problema.acu 2 zile miau aparut niste ubite rosi pot sa zic pe capul penisului ma mananca dar rar in partea stanga a penisului.io cred ca ii iritatie daca ma puteti ajuta cu ceva va rog sau sa imi zicti un tratament?????????????
0
31-10-2009, ora 13:13
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Si io cred ca ii iritatie!
Poti folosi Advantan crema.
0
02-11-2009, ora 14:08
blondu20
Nu este medic/terapeut
blondu20
buna ziua...am si eu o problema, cam de 2-3 ani mia aparut pe capul penisului in varf o buba, seamana cu un neg, putin diferit, nu stiu ce e, miau mai iesit cateva pe penis si la baza penisului.vreau si eu un rasuns si daca se poate sa il primesc pe mail...un sfat ce trebuie sa fac, patile, crema...va multumesc
0
02-11-2009, ora 23:30
rodriguesramon10
Nu este medic/terapeut
rodriguesramon10
Buna ziua, am si eu o intrebare, de vreo 2 luni am un fel de iritatie pe capul penisului, ca si cand ar fi niste bubite, brobonele, la inceput au fost mai putine acum sunt mai multe, nu ma mananca, insa aspectul ma deranjeaza, plus ca acele bubite parca intra si pe canal, la orificiu vazandu se o bubita umflata, mentionez ca suntem fideli eu si sotia, deasemenea sotia a facut acum 2 luni leucoree sau cam asa ceva, a luat tratament ia trecut, eu am luat o crema canesten, mia trecut parca putin, bubitele tot se vad, si ma doare putin in varful penisului daca fac un pic hard, inainte nu aveam problema asta.Multumesc anticipat, as dorii un raspuns daca se poate domnu doctor
Adaugă un comentariu / răspuns
281 comentarii 12 ..... 9 10 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  •