iritatie in zona pubiana.ce as putea vea?

08-08-2009
adelin_carry
Nu este medic/terapeut
adelin_carry
buna ziua... de ceva vreme 1 luna, mi-au aparut in zona genitala cateva brobinte de culoare rosie...la inceput erau cateva, in numar de 10-15 dar de vreo 2 sapt au inceput sa se inmulteasca, ceea ce ma sperie...pt ca nu am posibilitatea sa merg la un dermatolog pt ca sunt plecat din tara.sunt asemanatoare cu cosurile, numai ca sunt dure si nu se pot stoarce...daca se storc, inauntul lor este ceva de culoare alba, si nu este ca o pasta, precum un cos, ci mai degraba ca un punct de grasime, o compozitie dura...dupa stoarcere, sangereaza abundent si in 2 zile dispare...numai ca apar altele... mentionez ca nu produc mancarime si am observat ca atunci cand transpir foarte tare la munca apar mai multe...as dori sa stiu daca se poate cum pot scapa de ele, pt ca sunt foarte jenante. va multumesc aticipat
1 comentarii
0
15-08-2009, ora 22:35
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Unguent sau tinctura de marului lupului. Unguentul se foloseste prin intermediul aplicatiilor locale de 2-3 ori pe zi dupa curatarea zonei corespunzator, iar tinctura - Un tifon bine imbibat cu tinctura se pune pe locul afectat vreme de 30 de minute, dupa care se indeparteaza compresa si se lasa pielea sa se zvante timp de macar o jumatate de ora (se foloseste ori unguentul, ori tinctura, nu ambele simultan)...

Consulta si medicul dermato-venerolog!
Toate cele bune si multa sanatate;)


Cu deosebit de multa placere si deferenta,
N I C K;)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.