iritatie in gat

26-07-2009
maus
Nu este medic/terapeut
maus
pt. ca am o iritatie in gat, am fost la orl, mi s-a dat de facut analiza sputei, deoarece expectorez frecvent si mi s-a pus diagnosticul de traheobronsita cu pseudomonas.mi s-a dat ceftazidime sau cefoperazona si flucoric. este o boala grava, se vindeca?naturist, exista ceva care sa trateze aceasta boala?va multumesc pt sfaturi.
10 comentarii
0
26-07-2009, ora 15:40
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Ce ai primit sunt toxine chimice. Poate vor disparea simptomele pt. catva timp dar vor reveni sau aparea altele noi. Este o boala usoara de vindecat cu remedii naturiste si mai ales cu tratamemt homeopat, dar cu astfel de medicamente chimice niciodata. Timpul va va arata ca am dreptate.
Consultati mai bine un medic homeoapat.
0
26-07-2009, ora 19:04
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Offf, scarface...ai innebunit tot forumul cu "toxine chimice", "tratament inutil", "90% din ce cunosti este eronat", "sistemul sanitar este defectuos" etc., ai dreptate, dar.Toti oamenii cunosc aceste aspecte negative...daca tot recomanzi homeopatie de ce nu recomanzi si astfel de preparate pt conditiile medicale, sau macar ofera detaliile de contact ale unui astfel de medic?! Oamenii sunt foarte reticenti cu privire la homeopatie...unii chiar o considera o elucubratie!
Inainte incearca sa-i informezi si cu privire la faptul ca homeopatia are foarte multe contraindicatii, cum ar fi faptul ca NU ai voie sa administrezi nimic altceva pe parcursul curei cu un preparat homeopat (niciun alt medicament natural sau alopat, decat homeopat) pt ca-i destabilizezi actiunea neutralizand tot...ofera-le si documentatie!

Mauss, pt un tratament naturist personalizat consultati un fitoterapeut. Terapeutul trebuie sa va analizeze starea si sa deduca din anamneza ce v-ar face bine. Intrati pe pagina ANATECOR-ului si acolo gasiti terapeuti acreditati si competenti!

Numai Bine!
0
26-07-2009, ora 19:23
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Sunt de acord cu Nick!!!scarface misuni peste tot in forum si vindeci pe toata lumea cu doar "2 granule in homeopatie"!!!Poate ca ai ceva cu medicina alopata, dar tu exagerezi enorm!!In afara de textul invatat pe de rost, ajuta oamenii si altfel!!Nu ii trimite una doua la homeopat ca nu este chiar atat de usor precum prezinti tu situatia!!Doamneee ce oameni!!!
Nick te pup! ;)
0
26-07-2009, ora 19:50
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Exact. Preparatele homeopate sunt extrem de utile dar nu poti sa-i spui cuiva ca prin ingestia catorva granule se fac bine in cateva sedinte sau ceva de genul asta...din pacate sau din fericire, chiar cel care a fondat (Christian Samuel Hahnneman) aceasta ramura holistica a medicinei naturiste a declarat foarte clar ca homeopatia nu-i pt toti, si ca este foarte greu de urmat datorita multitudinii de contraindicatii, cum am precizat si mai sus...ori iei doar preparate homeopate, ori.ingerezi "toxine chimice"...culmea este ca TOT ce exista contine toxine, concentratia este diferita! Si nu-i poti recomanda cuiva preparate homeopate fara a-i stii istoricul glicemic...pai vezi? Think before acting!

Te pupacesc si eu Jackie;)

P.S. Scarface sa nu te superi pe mine, dar tu mi-ai spus ca 90% din ceea ce stiu este ERONAT, acum te rog sa mai reflectezi si sa te concentrezi pe ceea ce PRESUPUI ca stii tu...
0
27-07-2009, ora 13:42
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Oameni buni,
eu pot sa va dau numai informatii, pentru mintea necesara de a le intelege consultati va rog un farmacist sau un medic clasic.

In plus ar trebui sublinia anumite puncte.

1. numai un medic poate da sfaturi medicale. Eu, as putea sa dau, dar nu doresc sa imi creeze probleme
de pomana. Daca Nick vrea sa faca pe doctorul pe aici nu are decat.
Eu nu dau sfaturi medicale ci numai informatii si recomand homeopatia.
2. Cine nu are discernamant personal nu are decat sa-i ascultate pe medici si bineinteles ca ceea ce scriu
eu nu are nici o valoare pt. astfel de oameni. Cine rezoneaza cu medicina clasica si crede inca in ea, in ciuda esecurilor evidente va fi de acord cu Nick, cu medicina si cu crede el din start, de aceea nu poate nici vorba ca un astfel de om sa inteleaga ceea se scriu eu. Nici NU MA ASTEPT la asa ceva.
4. Nu exista boala sa nu poata fi vindecat prin folosinta homeopatiei. Vindecare insa depinde de medic si de bolnav. In homeopatie nu trebuie nici aparate, nici nume de boli, nu se ppate face nimic gresit, caci orice remediu dat gresit se poate antidota imediat. Nick nu are haber de homeopatie si vorbeste.

5. Iara va legati de pesoana mea si de ce scriu eu in timp ce eu nu ma leg de ce scrieti scrieti si nici de persoanele voastre

6. In timp ce Nick este bolnav si va da sfaturi eu sunt sanatos si nu dau sfaturi. Daca Nick este asa de bun de ce nu se vindeca mai intai el singur ?

7. As vrea sa-l vad pe acela care s-a vindecat duapa sfaturile date de un medic de aici sau de Nick, !
daca voi credeti inca in vindecarea cu toxine chimice, dovediti asta ! Aici intra in fiecare zi zeci de oameni dupa tratamente inutile, gresite si neeficente... !

8. Am dreptul sa scriu ce vreau si cum vreau. daca nu va place nu aveti decat.

9. Homeopatia vindeca sufletul, medicina nici macar trupul desi incearca.
Homeopatia si remediile naturiste sunt folosite cu predilectie de oameni inteligenti si mai critici, medicina clasica mai degraba de orbi, naivi, lenesi si indiferenti. Fiecare cum isi asterne asa doarme.

10. Homeopatia este platita in occident de asigurarile medicale NUMAI cand ai asigurare PRIVATA, adica castigi foarte bine. Adica la saraci si omul de rand nu se plateste tratamentul homeopat, la botati li se plateste chiar de catre asigurare. Va puteti da seama singuri de ce este asa, daca va ganditi un pic.

11. Proprierii celor mai mari firme farmaceutice din lume folosesc NUMAI tratamente homeopate.
Unii din cei mai celebrii homeopati din lume au stat la serviciul personal al fam. Rockefeller, de ex.


Asta e tot ce am de zis, comentariile le puteti da, dar eu nu o sa raspund la ele, caci mai mult nu am de zis.
0
27-07-2009, ora 13:59
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) Esti foarte hilar, Scarface, tu chiar crezi ce spui...

1. Eu NU fac pe medicul aici!
2. Homeopatia nu este pt toti, trebuie sa respecti cateva reguli foarte stricte, mai citeste!
3. "Nick nu are haber de homeopatie si vorbeste" - sa nu-ti mai permiti sa vb ceva dsp mine pt ca NU ma cunosti, in aceste conditii cand iti vine sa vb si nu ai nicio certitudine INCHIDE GURA!
4. "In timp ce Nick este bolnav si va da sfaturi eu sunt sanatos si nu dau sfaturi. Daca Nick este asa de bun de ce nu se vindeca mai intai el singur ?" - Da, am probleme cu tiroida si nu numai, si ce? Chiar tu ai spus printre multele aberatii ca NU exista om sanatos in ziua de azi. Iar tu nu ai nimic de sanatos in tine, adu-ti aminte de ureche ;)))))))))) Nu dai sfaturi? Inseamna ca nu cunosti acceptia cuvantului sfat! Nu inteleg cum de-ti permiti sa vb dsp problemele mele, tu ai bun simt, sau l-ai depozitat in 2 granule homeopate???
5. Ai dreptul sa scrii orice, asa-i, dar nu-i mai agasa pe toti cu principiile tale rudimentare...
6. HOMEOPATIA NU vindeca niciun suflet, SINGURUL care vindeca sufletul este BUNUL DUMNEZEU si punct!


In concluzie, nu am de gand sa mai comunic cu tine nici pe acest site, nici pe mess pt ca esti fara bun simt si ipocrit, nu esti in stare sa recunosti ce afirmi si...Din partea mea nu ai decat sa dai copy/paste "Consultati un medic homeopat caci cu ajutorul a 2 granule va faceti Frumoasa/Frumosul din padurea adormita" la toate posturile de pe Romedic...Numai Bine, multa sanatate si mai multa minte.
0
27-07-2009, ora 14:36
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Ca bine le spui Nick!!
scarface, uite eu sunt dovada clara ca, la sfaturile pe care Nick mi le-a dat, am facut si inca mai fac un tratament naturist cu sulforapohane impotriva hp si ma simt chiar foarte bine!!Nu stiu daca m-am vindecat sau nu pt ca nu mi-am repetat analizele, dar dat fiind faptul ca ma simt bine inseamna ca sunt pe drumul cel bun!Probabil daca te intrebam pe tine, imi dadeai "2 granule" si ma faceam bine in 2 zile, nu?Referitor la afirmatiile pe care le-ai facut la adresa lui Nick, ar trebui sa le inghiti, pt ca nu il cunosti nici cat negru sub unghie, iar el in comparatie de tine are mari cunostinte in ceea ce priveste medicina, fie ea clasica, homeopata sau quantica!!!Am spus si ma repet, nu am nimic impotriva medicinei homeopate, dar tu exagerezi prea mult!Sa trimiti pe cineva care are o carie la medic homeopat, mi se pare destul de..hilar, vb lui Nick!!Nu stiu daca acele 2 granule recomandate de tine, vor putea umple gaura facuta de carie!!Ai fi putut trimite persoana respectiva la stomatolog si alternativ la un medic homeopat, dar nu, tu o tii langa una si buna!La fel ai facut si cu mama disperata a fetitei care urina foarte des!!Ai expediat-o direct la homeopat!!Dar ce domule, medicul homeopat are vreo aparatura speciala, unica in lume, prin care poate vedea toate bolile din lume fara a face macar o analiza??In cazul respectiv, o urocultura nu avea ce sa-i dauneze, nu era nici toxic nici nimic!!Cred si sper ca iti vei da seama de astea cat de curand, pt ca altfel risti sa ti se suie toti in cap!!Mai degraba tu ai ceva probleme pe care nu vrei sa ti le expui!Si daca tot te lauzi atat cu aceste vindecari, adu-ne dovezi ca ceea ce spui este adevarat!!Daca imi pun ambitia, caut si eu pe net o gramada de informatii despre homeopatie si le expun pe forum, dar nu cred ca o sa ajute pe cineva!!
Si da, din nou il aprob pe Nick, ca sufletul ti-l vindeca doar Dumnezeu si nu homeopatia!!!
Oh god...
0
27-07-2009, ora 15:35
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Nu mai vorbiti de homeopatie si nici de suflet ca nu stiti nimic de ele.
Nimeni nu a recomandat homeopatia pt. carii in afara de voi, asa ca nu mai puneti cuvinte in gura altor oameni. Iar cand a fost vorba de vindecarea cu medicamente, a fost vorva de medicamente chimice nu de
naturiste. Nu comparati perele cu merele.
Foarte bine jacqueline ca te-au ajutat naturistele si Nick, nu de acest lucru vorbeam.

Iar tu Nick, tinerica care de abia ti-a dat mustata, nu te mai lua te rog de mine si nici de ce scriu eu ca sa te simti indignat de indata ce-ti raspund la reprosurile tale initiale.
Daca ai ceva de zis la PERSOANA MEA sa-mi spui poti sa-mi spui si prin mesaj.

Vindecat-ti mai intai tiroida, ca sa nu-ti plezneasca de indignare, studiaza homeopatia si pe urma poti
sa-mi dai MIE sfaturi CE, CUM SI CUI sa scriu eu !
Nici macar nu ai inceput scoala si deja te dai deja expert in TOATE chiar si in homeopatie de care nu ai cum sa sti nimic atata vreme cat nu ai studiat-o si aplicat-o personal.

Cat priveste sfaturile care le dai la altii nu m-am legat niciodata de ele.
Respecta-mi opinia asa cum ti-o respect si eu.
Este a doua oara deja cand te legi de mine...
Ai grija ca-ti faci singur rau din cauza tiroidei, ca ma indoiesc ca la varsta este stapan pe emotii.
0
27-07-2009, ora 16:40
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Bine, La revedere si numai bine;)

P.S. VALOAREA NU TINE CONT DE VARSTA SI STUDII, NICI DE "MUSTATA TINERICA"...Dumnezeu sa-ti lumineze mintea intunecata de mandrie...

Noi nu stim absolut nimic, suntem niste PROSTI, tu esti cel mai DESTEPT. Mult spor;)
0
27-07-2009, ora 16:49
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
AAAAA, si nu ti-am dat niciodata niciun sfat, doar te-am corectat...daca ar trebui sa-ti dau un sfat, ar fi acela de a consulta o carte duhovniceasca sa afli mai multe detalii dsp suflet si Dumnezeu (apropo, biserica considera Homeopatia o prostie orientala, mai citeste) si cateva tratate de psihiatrie sa constati ca ai unele simptome specifice oamenilor cu comportament anti-social si de grandoare.

Acestea sunt sfaturile mele pe care-mi permit sa ti le dau.
SUNT perfect stapan pe starea mea psiho-afectiva...
NU trebuie sa incepi o scoala pt a stii ceva...alta greseala demna de un copil de 2 ani :))))))))))))))))))))

P.S. Nu-ti voi mai atrage atentia cu nimic de acum incolo, dar daca mai continui sa agasezi oamenii impunandu-ti opiniile si sp dsp altii ca dau sfaturi proaste cand de fapt nu le dau, am sa fac reclama la administrator pt a-ti mai taia din megalomania pe care o ai!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Amigdale cu puroi - cauze și tratament
  •