iritatie axila de la deodorant

17-10-2014
hd_carmen
Nu este medic/terapeut
hd_carmen
Nu am avut aceste probleme niciodata si am simtit cand am schimbat deodorantul la prima folosire ca efectiv m-a durut cand l-am folosit. dupa cateva zile mi-a aparut o pata mare rosie care ma mananca rau.mentionez ca doar la axila stanga am probleme. o farmacista mi-a dat o crema pt bebe pe baza de oxid de zinc care nu mi-a facut mai bine din contra ma manca mai tare. am pus si pudra dar nu a fost ok, transpir si rezultatul nu e bun. de doua zile folosesc advantan dar nu am nicio ameliorare. curat axila f bine, nu mi-am mai dat cu spray, dar nu imi trece. trebuie sa treaca mai multe zile de tratament sau nici crema aceasta nu e buna.Advantanul mi-a fost recomandat de un medic insa nu dermatolog.Ce imi recomandati? multumesc.
3 comentarii
0
17-10-2014, ora 12:20
adirafa
Nu este medic/terapeut
adirafa
Carmen,

cel mai probabil esti alergica la deodorantul respectiv...are ceva ce corpului tau nu ii place si din cauza asta ai acea iritatie...dar ca sa scapi de ea cel mai bine este sa mergi la un medic dermatolog ca este cel mai in masura sa iti dea tratamentul corespunzator!!!o zi faina.
0
17-10-2014, ora 15:59
hd_carmen
Nu este medic/terapeut
hd_carmen
multumesc asta stiam deja, cei care scriu aici toti ar trebui sa consulte un medic nu? dar pt ce e acest sait nu pt sfaturi?
0
22-10-2014, ora 12:47
adirafa
Nu este medic/terapeut
adirafa
pai noi nu suntem doctori ca sa iti zicem exact ce problema ai tu...ne putem da cu parerea zi si noapte, pentru ca nu rezolvam nimic asa.poate tu ai luat-o ca un afront la ce am zis eu dar de fapt este un sfat care sa te determine sa mergi la medic cat mai repede si sa te faci bine!!!ca asta e rostul pana la urma nu???o zi faina
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.