iritatie a tenului! | Forumul Medical ROmedic

iritatie a tenului!

01-04-2007
bios
Nu este medic/terapeut
bios
Sunt disperata! De 2 luni am o iritatie a tenului care nu-mi dispare cu orice m-as da...M-as duce la un dermatolog dar nu stiu care e mai bun( mentionez ca sunt din Iasi).
Daca imi puteti recomanda un dermatolog f bun va raman profund indatorat! Multumesc anticipat
7 comentarii
0
01-04-2007, ora 00:00
indra
Nu este medic/terapeut
indra
Buna, poti sa incerci la dna doctor Zbranca de la cabinetul ROderma. Este pe langa Billa cabinetul. Incearca sa obtii datele de contact de pe roderma.ro
Am sa ma mai interesez si am sa iti mai scriu si alte nume de dermatologi din Iasi.
0
01-04-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Va astept la Cabinetele medicale MIHALACHE, -
0
01-04-2007, ora 00:00
bios
Nu este medic/terapeut
bios
Multumesc din suflet pt raspunsurile voastre...
In ceea ce o priveste pe d-na Zbranca, am fost si a ridicat din umeri fara macar sa-mi faca o analiza de sange sau orice altceva...am fost f dezamagita...
Am sa merg la D-nul Mihalache, in Tatarasi...sa vad daca imi va recomanda sa fac un set de analize...
Multumesc inca o data pt raspunsuri si mai astept si alte recomandari.
0
07-04-2007, ora 00:00
imane baha
Nu este medic/terapeut
imane baha
iti recomand sa folosesti produse avene pe baza de apa termala, te vor ajuta foarte mult.oricum, este bine sa mergi la un medic dermatolog.
0
14-04-2007, ora 00:00
bc
Nu este medic/terapeut
bc
incearca sa iei un antialergic general, de genul aerius sau claritine macar o saptamina, sa iei tinctura de trei frati patati si ceai de asemeni, sa te speli pe fata cu ceai de albastrele, sa faci masti cu argila, comod e cea de la asla vital din comert la pliculete, incearcaun regim fara cafea, cola, ciocolata, grasimi si prajeli, elimini cauza externa dar adevarata cauza probabil e de natura interna
0
06-05-2009, ora 19:27
nary
Nu este medic/terapeut
nary
Eu zic sa mergi la Dr. Niculescu daca nu e prea tarziu, la cat am stat cu problema mea si ce rapid am rezolvat o..am zis ca l recomand la toata lumea care stie ce inseamna sa mearga din cabinet in cabinet
0
06-05-2009, ora 19:36
marinutzza
Nu este medic/terapeut
marinutzza
Asa am avut eu eram groaznic de disperata, am stat in casa aproape 2 saptamani. Imi facusem programare la unul din medicii de mai sus dar m-a dezamagit foarte tare si pe langa el am mai mers la cateva cabinete de fitze din iasi, sa adaug ca nu sunt din iasi si am mers la nimereala insa cineva mi a zis de NICULESCUDERMA si am fost acolo. am stat cred ca jumate de ora sa mi explice doctorul exact cu ce si cum sa ma dau si mi a facut o lista ca de mos craciun din acre trebuia sa aleg. Presupun ca vreti sa aflati rezultatul...ei bine in 4 zile am putut sa merg la nunta cu o fata imprecabila. Si eu am folosit avene ca parte din tratament bine ca imi mai dadu se doctorul si alte creme.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: