invinge diabetul

12-12-2009
lelia1952
Nu este medic/terapeut
lelia1952
intrebare: a achizitionat cineva ghidul " invinge diabetul" care este indicata aici?
6 comentarii
0
18-12-2009, ora 14:12
ariciuvesel
Nu este medic/terapeut
ariciuvesel
da am dat eu banii pe prostia aia de cd nu scrie nimic concret TEAPA dai bani degeaba tot ce e acolo scrie orsiuned scrie despre diabet aiureli
MULTUMESC DE TEAPA
0
19-12-2009, ora 10:32
lelia1952
Nu este medic/terapeut
lelia1952
multumesc mult, tepi am mai luat si eu de aceea... era prea frumos sa fie si adevarat, multa sanatate.
0
31-07-2010, ora 09:43
davidoff32
Nu este medic/terapeut
davidoff32
SALUT
Am luat si eu acel cd si va pot spune ca sunt lucruri deja stiute de catre o persoana care are diabet si s-a interesat de boala sa, dar va pot spune ca am vazut un filmulet in care citeva persoane s-au vindecat de diabet.Acest tratament nu poate fi aplicat si la copii deoarece se bazeaza pe o dieta fara multi carbohidrati, foarte multa vointa si o perioada de vreo luna de zile in acel loc
0
08-01-2011, ora 23:19
florynteo
Nu este medic/terapeut
florynteo
Anumiti analfabeti au adunat anumite materiale despre diabet l-au pus intr-un material jalnic redactat cu cuvinte stalcite si promit invingerea acestei afectiuni. Foarte grav in materialul prezentat pentru cei care l-au comandat se fac grave confuzii intre: hipoglicemie si hiperglicemie in mai multe cazuri. Diabeticii cu vechime a bolii vor sesiza aceste anomalii la prima citire NU COMANDATI PRODUSUL NU VA E DE FOLOS VA VA PAREA RAU DE BANI
0
16-03-2011, ora 16:59
Un om bun
Nu este medic/terapeut
Un om bun
Cu regret, dar nu observ decat o critica care nu are finalitate. Daca ati luat teapa, asa cum spuneti, de ce nu incercati sa scanati aceasta "carte" si s-o postati online; s-o vada oricine cine este interesat. Nu este deloc complicat.
Numai asa puteti frana aceste tendinte de imbogatire rapida si facila a unor impostori pe care, intamplator, ii numim oameni. Si nu departe de ei mai sunt si altii, mai stilati, care urmaresc acelasi lucru, prevalandu-se de titlul de comerciant (nu e gresit nici om de afaceri!).
0
17-03-2011, ora 18:31
angelica_december
Nu este medic/terapeut
angelica_december
si eu am luat aceasta teapa dar nu e teapa deloc sa faci permanent si un tratament naturist
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • MIT: Consumul ridicat de dulciuri poate provoca diabet
  • Smart Contact Lens – lentilele care monitorizează glicemia
  • Plasturele „inteligent” pentru monitorizarea glicemiei
  • Includerea proteinelor din zer în dietă ar putea fi benefică în managementul diabetului zaharat tip 2
  • Un hormon recent descoperit ar putea trata diabetul tip 2 și obezitatea
  • O pastilă cu insulină ar putea reduce nivelul de zahăr din sânge la diabetici
  • Diabetul crește riscul unui deces cauzat de infarct
  •