intrerupere de sarcina in urma cu 4 ani

23-05-2006
miki
Nu este medic/terapeut
miki
Buna ziua. In primul rand tin sa va multumesc ptr raspunsul dat cu cateva zile in urma. In al doile-a as mai avea o nelamurire. In urma cu 4 ani am facut o intrerupere de sarcina, dupa care am avut niste complicatii, nu mai tin minte exact diagnosticul dar va pot spune ce tratament am urmat: ampicilina si gentamicina injectabil, diclofenac pastile si supozitor. De atunci nu mai raman insarcinata. Ar putea fi acesta un motiv? De ce? Tin sa mentionez ca deja sunt programata la inceputul lunii urmatoare ptr histerosalpingografie, dar totusi sunt foarte nelinistita. V-as fi foarte recunoscatoare daca m-ati lamuri si pe mine. Va multumesc anticipat
2 comentarii
0
23-05-2006, ora 00:00
Dr. Adam Evelina
Identitate neconfirmată
Dr. Adam Evelina
Complicatiile pe care le-ati avut pot fi o cauza de infertilitate. Asteptati rezultatul histerosalpingografiei si veti stii cu siguranta.
Dupa aceasta puteti sa stiti si ce aveti defacut pe mai departe.
0
02-01-2007, ora 00:00
dr-soare
Nu este medic/terapeut
dr-soare
Dupa acea intrerupere ca urmare a procesului inflamator este posibila aparitia unor sinechii uterine (lipirea peretilor uterului) ori obstructia partiala sau totala a trompelor uterine. Aceste doua situatii impiedica fecundarea ovulului fiind limitata calea de acces a spermatozoizilor catre acesta.Cu stima, Dr Soare
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici